Понад ₴50 млн. збитків держбюджету – викрито злочинну схему експорту палива для реактивних двигунів

Аби ввезти на територію України таке пальне за заниженою ставкою акцизного податку, використовувалися підроблені векселі із відповідним цільовим призначенням. Однак фактично із нього виготовляли дизельне паливо для подальшої реалізації в України.

Викрили злочинну схему та причетних до її організації осіб слідчі Головного слідчого управління та оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. Серед учасників схеми – комерційні структури, службові особи митної служби та банківських установ.

Установлено, що ряд суб’єктів господарювання у змові зі службовими особами митної служби ввозили на територію України авіаційне паливо для реактивних двигунів за заниженою у 10 разів ставкою акцизного податку.

Для отримання знижки комерційні структури за сприяння службових осіб банківських установ підробляли та надалі використовували завідомо підроблені векселі, оплата за якими нібито гарантована банківськими установами. Ці документи надавалися до податкових органів та виступали гарантією того, що паливо використовується саме для реактивних двигунів.

Аби підтвердити факт цільового використання авіаційного палива, учасники схеми проводили безтоварні фіктивні операції. Тобто складалися документи про фіктивну реалізацію палива підприємствам реального сектору економіки, зокрема і державним. Проте фактично вказане паливо використовувалося для виготовлення дизпалива та реалізації його на території України.

Упродовж 2019-2020 років за такою схемою було незаконно ввезено на територію України понад 8 000 тонн авіаційного палива для реактивних двигунів за заниженою ставкою акцизного податку. У результаті зловмисники не сплатили до Державного бюджету понад 51 млн грн обов’язкових платежів.

Сьогодні, 12 серпня, поліцейські проводять слідчі дії на території шести областей. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, здійснює Офіс Генерального прокурора.

За зловживання службовим становищем службовими особами може загрожувати до 6-ти років позбавлення волі.

Управління комунікації Національної поліції України
(за матеріалами ГСУ)

Читайте также: