У Тернополі засуджено жінку, яка разом із спільником змушувала двох закарпатців з інвалідністю жебракувати

Про це йдеться у вироку Тернопільського міськрайонного суду від 23 червня.

Як випливає з обвинувального акту, фігурантка – уродженка Казахстану, громадянка України, одружена, раніше не судима, без освіти Надія Т. Жінка разом із спільником, скористались вразливим станом двох людей з інвалідністю першої та другої групи із Закарпатської області.

У Тернополі судили жінку, яка разом із спільником змушувала двох закарпатців з інвалідністю жебракувати і відбирала в них грошіПереконали їх і привезли до Тернополя для зайняття жебрацтвом. Тут, у місцях найбільшого скупчення людей,  потерпілі жебракували, а отримана милостиня діставалась фігурантці та її спільнику.

Обвинувачена у суді вину визнала, погодилась зі всіма зібраними слідством доказами і відмовилась від їхнього дослідження у суді. Досліджувати їх суд не став. Він визнав фігурантку винуватою у вчиненні кримінального правопорушення за ч.2 ст. 149 КК – вербування та переміщення людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням уразливого стану особи, щодо кількох осіб та за попередньою змовою групою осіб та присудив 5 років тюрми. А на підставі ст. 75 КК звільнив від відбування покарання, призначивши два роки іспитового строку.

Вирок набрав законної сили 26 липня.

Покарання для спільника суд присудив ще у грудні 2020. Зокрема вироком від 22 грудня затверджено його угоду з прокурором і призначене узгоджене в ній покарання – 5 років тюрми, від відбування яких його звільнили на підставі ст. 75 КК, призначивши три роки іспитового строку. Спільник – уродженець с. Балажер Берегівського району Закарпатської області, раніше не судимий, пише Новинний портал Погляд. // Закарпаття онлайн

Читайте также: