В Покровську оперативники затримали колишнього найманця так званої «ДНР»

За 2 місяця служби у незаконних збройних формуваннях бойовик встиг опанувати три «професії»: працював оператором наводчика БПМ-1, з автоматом Калашникова ніс службу на блокпості терористів та завантажував боєприпасами вагони. Не отримавши обіцяних грошей, чоловік виїхав до РФ, де переховувався до лютого 2019 року. В ході операції «Розшук» поліцейські затримали зловмисника, який кілька тижнів тому повернувся до рідного міста.

Аби уникнути кримінальної відповідальності за вчинені правопорушення, в жовтні 2014 року 24-річний покровчанин вирішив виїхати до тимчасово окупованого Донецька. Там на нього чекав товариш, який пообіцяв надати притулок на території однієї з військових частин терористів, де він і прожив три місяці.

Повіривши обіцянкам отримувати гарні гроші, приблизно в березні 2015 року фігурант разом зі знайомим приєднався до незаконних збройних формувань. Вже наступного дня найманець отримав звання рядового, одягнув форму та заступив оператором наводчика БПМ-1. А за кілька днів чоловік стояв на блокпосту терористів. З автоматом Калашникова в руках бойовик перевіряв громадян, які перетинали пункт пропуску.

Наступне завдання чоловіка чекало в Іловайську. Там він завантажував в вагони поїзда боєприпаси та супроводжував їх до Донецька. Також чоловік неодноразово їздив за отриманням провізії для бойових «колег».

Вже за 2 місяці, не отримавши ні копійки, найманець зневірився пропаганді «руського миру» та покинув війську частину. Потайки виїхав до РФ, де переховувався до лютого 2019 року.

Проте, напевно, і там життя «не склалося». Чоловік повернувся додому, сподіваючись, що про його кримінальне минуле забули, а про зраду державі – ніхто не дізнається.

В ході проведення операції «Розшук», вже за кілька тижнів перебування у Покровську, співробітники карного розшуку викрили та затримали зловмисника.

Наразі щодо нього проводиться перевірка та вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст.260 Кримінального кодексу України (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань).

Відділ комунікації поліції Донецькій області

Читайте также: