Винесено вирок екс-депутату селищної ради за участь у проведенні незаконного «референдуму» про «ЛНР» 

Прокуратурою Луганської області підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно екс-депутата Марківської селищної ради за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто дій, вчинених з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 110 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у травні 2014 року депутат селищної ради спільно з іншими особами організували на території Марківського району вісім виборчих дільниць для проведення так званого «референдуму» на підтримку «Акту про державну самостійність «ЛНР».

Особа складала списки осіб, які брали участь у так званому «вилевиявленні» та видавала присутнім бюлетені для голосування.

Після проведення незаконного референдуму разом з іншими особами, стосовно яких є окремі кримінальні провадження, депутат передала «бюлетені» представникам так званої «ЛНР» для подальшого підрахунку та оголошення «результатів».

Враховуючи той факт, що під час досудового розслідування підозрювана повністю визнала свою провину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, щиро розкаялася, активно сприяла правоохоронним органам та суду у розкритті злочину та викритті інших співучасників, між нею та прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

Вироком Марківського районного суду Луганської області особу визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України, та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України строком на 3 роки.

Прес-служба прокуратури Луганської області

You may also like...