За 10 років столичний суд не спромігся покарати двох колишніх податківців-хабарників

Подільський райсуд Києва у зв’язку зі строками давності звільнив від кримінальної відповідальності за корупцію двох експодатківців.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 18 січня.

Мова про ексначальника відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб управління оподаткування фіізосіб ДПІ у Подільському районі Києва, а також ревізора-інспектора.

У 2011 році проводилася виїзна перевірка СПД – фізичної особи. Перевірку фактично проводив інспектор одноособово. Перевіряючи документи, він налякав жінку, що виявив порушення, за які їй нарахують 100-120 тисяч гривень штрафу, та сказав принести всі документи наступного дня до офісу податкової.

Насправді ж підприємиця не подала декларації з податку на додану вартість за останні 12 місяців, за що передбачалися штрафи по 170 грн. за кожну декларацію — тобто 2040 грн.

За версією обвинувачення, ревізор-інспектор вступив у змову зі своїм начальником відділу щодо отримання хабара від підприємиці.

У подальшому начальник відділу в своєму кабінеті нібито запропонував жінці замість 100-120 тисяч гривень штрафу передати йому через інспектора 25 тисяч.

При цьому в акті перевірки все одно відобразили порушення і виписали 2040 грн штрафу за неподані декларації.

За матеріалами справи, інспектор залучив посередника, якого після передачі частини коштів в сумі 20 тис. 500 грн було затримано.

Справу передали судді Юрію Зубцю з Подільського суду Києва у вересні 2015-го. Навесні 2021-го суддю Зубця звільнили за власною заявою про відставку (суддя мав достатній стаж для відставки із довічним грошовим утриманням). Відставці передувало те, що на суддю завели дисциплінарну справу за скаргою адвоката Романа Маселка.

Після звільнення Зубця справу податківців перерозподілили на нову суддю — Людмилу Казмиренко.

Обвинувачені звернулись до суду зі письмовими заявами про їх звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Дії колишній податківців кваліфіковані за  ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 368 КК України, а саме  як закінчений замах на одержання службовою особою хабара за попередньою змовою групою осіб. Це тяжкий злочин за який передбачено від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею тяжкого злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло 10 років.

Підсудні мали право заперечувати проти закриття справи з цієї підстави і могли вимагати розгляду. Однак просили звільнити їх від кримінальної відповідальності на таких умовах.

Зауважимо, що події імовірного злочину розгорталися у лютому-березні 2011 року. Тобто 10-річний строк давності закінчився ще на початку весни 2021-го саме тоді, коли суддя Зубець вирішив піти у відставку.

Читайте также: