За нелегальний гральний бізнес на Житомирщині судитимуть злочинну групу ділків

Детективи Слідчого управління ГУНП Житомирщини завершили досудове розслідування організації у м. Бердичеві осередку незаконного грального бізнесу. До злочинного угрупування, яке викрили правоохоронці, входило 9 осіб. Нині обвинувальний акт відносно 5 з них скерований до суду.

Досудове розслідування за ч. 3 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 1 ст. 203-2 (Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей) ККУ проводили детективи Слідчого управління ГУНП Житомирщини за оперативного супроводу працівників регіонального Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області.

Незаконний гральний бізнес правоохоронці викрили улітку 2021 року. У рамках кримінального провадження слідчі встановили, що у м. Бердичеві двоє ділків організували та забезпечили функціонування підпільного грального закладу. Так, відвідувачам через мережу Інтернет надавався доступ до азартних ігор онлайн-казино, обов’язковою умовою участі в яких була сплата гравцем певної суми, у тому числі через систему електронних платежів. За таких умов гравці мали змогу або отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, або не отримати його залежно від випадковості.

До складу організованої злочинної групи спільники залучили ще 7 жителів області, віком від 23 до 60 років, які й забезпечували функціонування грального закладу, замаскованого під продовольчий магазин.

За домовленістю між членами злочинного угруповання азартний заклад діяв у закритому режимі, адміністратори-касири працювали позмінно та відповідно надавали потенційним гравцям доступ до Інтернет-мережі та онлайн-ігор в оснащеному комп’ютерною технікою приміщенні. Жодних передбачених законом ліцензій на таку діяльність організатори не мали.

У ході проведених слідчих (розшукових) дій, у тому числі негласних, були отримані беззаперечні докази вини фігурантів. З приміщення грального закладу вилучалось гральне обладнання, мобільні телефоні, чорнові записи, грошові кошти та інші речі.

У січні цього року дев’ятьом причетним до підпільного грального бізнесу було оголошено про підозру у вчиненні злочину у складі організованої злочинної групи. Нині досудове розслідування завершено та обвинувальний акт відносно 5 осіб направлений до суду. Матеріали щодо інших чотирьох співучасників виділені в окреме провадження, у рамках якого правоохоронці встановлюють місцезнаходження підозрюваних.

За чинним законодавством ділкам загрожують значні штрафні санкції та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на рік.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Читайте также: