Рада схвалила у першому читанні скасування сезонного переведення годинників

Документ пропонує встановити київський час незалежно від сезону.

Верховна Рада схвалила за основу проєкт закон, що встановлює на території України єдиний час і передбачає скасування сезонного переведення годинників.

Верховна Рада схвалила у першому читанні скасування сезонного переведення годинників

Фото: obozrevatel.com

За проголосували понад 270 народних депутатів.

Документ пропонує встановити київський час незалежно від сезону — час годинної зони, в якій розташована столиця України — місто Київ, що відповідає другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2.

У пояснювальній записці вказується, що Євросоюз у 2021 року також відмовляється від переведення годинників.

«Законопроєкт, що вноситься, не тільки спрямований на вирішення питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу в свою чергу дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій», — йдеться у документі.

Нагадаємо, що у 2018 році понад 80% європейців висловилися за скасування переведення годинників. Більшість тих, хто проголосував, воліли б залишити літній час.

У 2019 році Європарламент схвалив відмову від переходу на літній і зимовий час. Востаннє стрілки годинника в ЄС переведуть у 2021 році.

Цього року Україна має перейти на літній час 28 березня. // LB.ua

Читайте также: