Стало відомо, чим займається новостворений «таємний» департамент Нацполіції

У Національної поліції створено «Департамент захисту інтересів суспільства і держави» (ДЗІСД), положення про який правоохоронці не розкривають.

Як писало “Діло”, його було створено на заміну Департаменту захисту економіки, який був розформований рішенням Уряду восени минулого року.

Арсен Аваков

Журналістам вдалось отримати в розпорядження копії документів. Експерт переконує, що департамент за своїми функціями частково дублює підрозділ Служби безпеки України, який відповідає за захист національної державності. Водночас у поліції запевняють, що це не так, пише Слідство.Інфо.

Положення про департамент затвердив своїм наказом голова Національної поліції Ігор Клименко 15 квітня поточного року. Серед його функцій — «попередження, виявлення та припинення злочинів проти органів державної влади й місцевого самоврядування; запобігання злочинам, які перешкоджають діяльності державного чи громадського діяча; недопущення протиправних дій, які порушують нормальну роботу об’єктів інфраструктури та життєзабезпечення населення; аналіз соціально-економічних, суспільно-політичних, демографічних, міграційних та інших чинників тощо».

На думку експерта «Центру політико-правових реформ» Євгена Крапивіна, який спеціалізується на кримінальній юстиції, частина функцій нового департаменту Нацполіції дублює функціонал Департаменту захисту національної державності СБУ (департамент «Т»). Як зауважує Крапивін, таке дублювання можливе, однак виникає питання в доцільності створення нової структури.

«Чи треба нам два департаменти приблизно однакового функціонування? Особливо враховуючи, що половину з цих злочинів поліція не розслідує. Це підслідність СБУ», — зауважує експерт.

За словами Євгена Крапивіна, слідчі Служби безпеки можуть залучати працівників Національної поліції, зокрема й цього департаменту, у випадку, якщо їм бракує власних співробітників. Адже, як зауважує експерт, поліція має найбільше оперативних підрозділів серед українських правоохоронців: «Але це вже питання до СБУ: чи треба їм ще когось додатково? І чому не можна було просто збільшити кількість штатних посад у Службі безпеки України? Чому робити це в поліції?», — міркує експерт. // “Діло”

Читайте также: