Тест або COVID-сертифікат. Що потрібно знати про нові правила карантину для транспорту

Карантин в Україні для транспорту посилюють. Для проїзду потрібно мати не тільки квиток, а й доказ COVID-безпеки.

Детальніше про нові правила карантину — в матеріалі РБК-Україна.

Деякі питання формування та використання сертифіката, що підтверджує  вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої  коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання  особи від зазначеної хвороби | LIGA:ZAKON

Дата

Нові правила карантину для транспорту набирають чинності опівночі 21 жовтня. Як довго вони будуть діяти, в Кабміні не повідомляли.

Документи

Для проїзду пасажир повинен мати при собі такі документи:

  • проїзний квиток,
  • паспорт,
  • COVІD-сертифікат (альтернатива — негативний ПЛР-тест (діє 72 години з моменту отримання) або тест на антиген).

Крім пасажирів, COVID-документи повинні бути і у водіїв.

Де взяти СOVID-сертифікат

Covid-сертифікат можна згенерувати в додатку» Дія «в розділі «Послуги». Для посадки підходити як цифровий документ, так і паперовий сертифікат (його можна отримати у сімейного лікаря або ж роздрукувати на порталі «Дія»).

Дані про вакцинацію в системі HELSI.me не є COVID-сертифікатом і підставою для посадки.

Для якого транспорту

Обмеження стосуються тільки міжобласного транспорту (поїзди, автобуси, літаки). Для пересування в межах однієї області або по місту COVID-документи не потрібні.

В яких зонах

Нові правила діятимуть по всій території країни. Обмеження актуальні для всіх областей, оскільки жоден регіон не знаходиться в «зеленій» зоні. Разом з тим, при переїзді з «жовтої» зони в «жовту» досить однієї дози вакцини («жовтий» сертифікат), а ось в «червону» знадобиться вже повний курс — дві дози («зелений» сертифікат).

Які документи потрібні дітям

COVID-документи повинні мати всі пасажири від 18 років. На осіб, молодше 18 років нові правила не поширюються.

Хто перевірятиме

Як повідомляли, зокрема, в «Укрзалізниці», наявність всіх документів, необхідних для проїзду у пасажирів перевірятимуть перед посадкою на поїзд провідники. У разі, якщо пасажир не зможе довести COVID-безпеку, його можуть не пустити на поїзд.

Крім того, з 21 жовтня перевіряти дотримання норм карантину будуть правоохоронці. Зокрема, вони перевірятимуть і транспорт.

Читайте также: