Україна перемогла в справі «Скіфського золота» в Апеляційному суді Амстердама

Україна отримала перемогу в Апеляційному суді Амстердама у справі так званого Скіфського золота – колекції експонатів кримських музеїв, наданих Амстердамському археологічному музею Алларда Пірсона для виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі».

Про перемогу повідомив у Twitter президент Володимир Зеленський.

Україна перемогла в справі "Скіфського золота" в Апеляційному суді Амстердама

Фото: «Спадщина предків»

У 2016 році окружний суд Амстердама ухвалив повернути Україні експонати кримських музеїв. Предметом спору була колекція з 565 експонатів, наданих Амстердамському археологічному музею Алларда Пірсона для виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі».

Виставка проходила 2014 року і завершилася після окупації Криму Російською Федерацією. Згідно з українським законодавством, музейні об’єкти є частиною музейного фонду України і Міністерство культури України має вирішити, куди повернуться об’єкти з виставки.

Кримські музеї наполягали на нерозривності колекцій і на тому, що експонати, вивезені з Криму до окупації його Росією, повинні повернутися в музеї, звідки були взяті.

У зв’язку з цим у серпні 2017 року музеї окупованого Криму подали апеляційну скаргу на рішення окружного суду Амстердама.

Україна кілька разів просила про відвід суддів при розгляді апеляції. Головуючого суддю підозрювали в упередженості через зв’язок з адвокатами кримських музеїв. У відводі відмовили, однак після надання додаткових доказів вирішили все так змінити суддю. У листопаді минулого року було призначено нового суддю. // LB.ua

Читайте также: