Кремлівські окупанти продовжують мінувати території поблизу лінії розмежування сторін

Українська сторона СЦКК повідомляє: збройні формування Російської Федерації нахабно продовжують мінувати території поблизу лінії розмежування сторін, наражаючи на небезпеку мирних громадян Донбасу.

За даними звіту СММ ОБСЄ, який опубліковано 03.01.2019 року, 31 грудня минулого року, спостерігачі Місії вперше зафіксували два попереджувальні знаки про мінну небезпеку (червоного кольору з написом білими літерами російською мовою «Обережно! Міни!»), які були прикріплені на паркан біля в’їзду на територію об’єкту в місті Дебальцеве на північний схід від Донецька.

А вже 2-го січня поточного року спостерігачі вперше бачили щонайменше вісім попереджувальних знаків про мінну небезпеку, розміщених на стінах і розбитих вікнах об’єкту в житловому районі на південному кінці вулиці Леніна у Докучаєвську. На червоному тлі знаків білими літерами було написано російською мовою «Міни».

Українська сторона СЦКК зазначає, що співробітники ДСНС, воїни Збройних Сил України та представники цивільно-військових адміністрацій Донецької та Луганської областей докладають багато зусиль щоб повернути Донбас до мирного життя. З цією метою систематично проводяться роботи з виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, серед яких артилерійські снаряди, мінометні міни, гранати, на території поблизу лінії розмежування сторін.

На жаль, мирні ініціативи в цьому напрямку проявляє, виключно, українська сторона, в той час як окупаційна адміністрація та збройні формування Російської Федерації демонструють лише зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту та погіршенні гуманітарної ситуації на Донбасі.

Українська сторона СЦКК вкотре закликає окупаційну адміністрацію та збройні формування Російської Федерації не ігнорувати інтереси цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення, проявляти зацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону, а також відновленні цивільної інфраструктури Донбасу.

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation

You may also like...