Кому війна, а кому ставки на спорт в ОРДЛО

Позавчора провідними українськими ЗМІ була поширена інформація про організацію договірних футбольних матчів в Україні. Національна Поліція задокументувала участь у договірних матчах 35 клубів з чотирьох футбольних ліг України. Але ми не отримали основну відповідь на питання «Хто за цим стоїть і кому це вигідно?»

Є очевидним що договірні матчі потрібні букмекерським конторам, які приймають ставки на спортивні події. Букмекерська діяльність, як і гральний бізнес в Україні заборонені, навіть більше – за це передбачена кримінаньна відповідальність, пише видання Цензор.НЕТ.

На Хрещатику облаштовується фан-зона Ліги Чемпіонів, яка буде приймати вболівальників з усього світу. І зовсім поруч, на Бессарабській площі, працює букмекерська контора під величезною вивіскою ТМ «Парі Матч». Там хто завгодно може зробити ставку на спортивні події. У центрі європейської столиці, в країні, де гральний бізнес та букмекерська діяльність заборонені. Красномовна реклама забезпечення законності в Україні! Яскравий ляпас по міжнародній репутації країни. Уявляєте, яке враження складеться у вболівальників, які приїхали в Київ лише на вікенд та далі кількох кілометрів від фан-зони навіть не вийдуть.

Останнім часом було дуже багато інформації в ЗМІ про гральний бізнес в Україні, але якимось дивним чином поза увагою лишилась найрозрекламованіша букмекерська фірма «Парі Матч». Автори матеріалу почали заглиблюватись в цьому напрямку, і те, що побачили, їх дуже не втішило, пише видання.

«Парі Матч» офіційно не веде бізнес в Україні, працює офіційно здебільшого у Росії та країнах СНД. В Україні є спонсором Донецького Шахтаря,  офіційний спонсор Національної збірної Україні з футболу, футбольної Прем’єр Ліги, та багатьох інших змагань. Але це спонсорство – копійки у порівнянні з обігом коштів від забороненої букмекерської діяльності, якою вони насправді займаються абсолютно відкрито. А ще – це прямий доступ до тренерів, власників клубів, футбольних суддів. Навіщо це букмекерам? Запитайте в Арсена Авакова, який взаємозв’язок між організацією договірних футбольних матчів зі зростанням прибутків від незаконної букмекерської діяльності – наголошують автори розслідування.

За приблизними оцінками цей бізнес в Україні працює і приносить на кіпрські офшори власників торгової марки «Парі Матч» – мільярди гривень на рік. А в період великих спортивних змагань цифри збільшуються в рази. Бачимо, що через Лігу Чемпіонів букмекери почали витрачати шалені кошти на рекламу, а відповідно збільшились бюджети на “заплющені очі” владних структур. Ситуація дійшла до повного маразму, бо сьогодні кожен може зробити ставку через державний Приватбанк, через операторів мобільного зв’язку, через термінали поповнення платіжних систем, діяльність яких регламентується Національним банком України. 

І якщо раніше букмекери ховались від закону в інтеренеті, то сьогодні вони абсолютно вільно та відкрито працюють прямісінько під носом у правоохоронців. Працює безліч гральних закладів із яскравою рекламою та величезними вивісками. Знайти їх легко – на офіційних сайтах торгових марок «Парі Матч», «ФОН БЕТ», «Приватбет», «СпортЛіга», «Спорт Аналіз Betting», «Bet Club», «Гол», «Руб 90», «Команда», «Бет клаб», «" М"  1xbet», «Плюс Мінус» ми знайшли 198 адрес, за якими безперешкодно, постійно і безкарно проводиться незаконне зайняття гральним бізнесом і букмекерською діяльністю. Вибіркова перевірка вищезгаданих адрес показала, що всі вони реально працюють.

В цих приміщеннях, які знаходяться в житлових будинках, розташованих, як правило в центральних районах обласних центрів і навіть в столиці України, незаконно встановлене обладнання для азартних ігор та приймаються ставки.

Незаконна букмекерська діяльність проводиться під брендами «Pari Match», «Парі Матч», «ФОН БЕТ», «Приватбет», «Спорт Ліга», «Спорт аналіз Betting», «Bet Club», «Гол», «Руб 90», «Команда», «Бет клаб», «" М"  1xbet», «Плюс Мінус», належними як зареєстрованим, так і незареєстрованим в Україні юридичним чи фізичним особам. «ФОН БЕТ», наприклад, це взагалі повністю російська компанія, яка навіть не намагається приховати своє походження.

Одна з найкумедніший версій юристів (а букмекери на них витрачають не менше ніж на рекламу, бо кримінальних проваджень повідкривали всі від райвідділків до ГПУ, тільки щось до кримінальної відповідальності нікого ніяк не притягнуть) –  начебто меценати і спонсори ТМ «Парі Матч» в Україні займаються виключно благодійністю і до сайту www.parimatch.com не мають ніякого відношення. Але це зовсім не так -відзначає Цензор.НЕТ. Торгівельна марка “Парі Матч” зареєстрована на кіпрську компанію  VINCEZA LTD.  PARI – MATCH SERVICES (CY) LIMITED. Adress: Christodoulou Hatzipavlou 199, Office 4A, 4th Floor, 3936 Limassol, Cyprus  Саме ця компанія є вигодонабувачем, яка вказана на сайті www.parimatch.com.  Саме на цю компанію збігаються кошти від незаконною діяльності мережі “Парі Матч”. Ми поцікавились яким чином зареєстрована ТМ “Парі Матч” в Україні?  За реєстром Українського інституту інтелектуальної власності (Укрпатент)  власником ТМ “Парі Матч” є кіпрська компанія , що знаходиться за тією ж самою адрескою на Кіпрі що і компанія VINCEZA LTD це – Ерісіус Інвестментс Лімітед, Крістодоулоу Катзіпавлоу, 199, поверх 4, Квартира/Офіс 4А, 3936, Лімасол, Кіпр(CY).

При реєстрації ТМ “Парі Матч” 31.10.2012  в Україні (незважаючи на те, що гральний та букмекерський бізнес заборонені з 2009 р) вказана наступна класифікація видів діяльності  під торгівельною маркою “Парі Матч”:

·  «Влаштовування спортивних і культурних заходів;

·  влаштовування лотерей;

·  влаштовування спортивних змагань; послуги щодо ігор на гроші;

·  ігрові послуги через комп’ютерні мережі; послуги казино (азартні ігри);

·  служба новин (спортивних); хронометраж спортивних змагань;»

Цікавим є те, що жодного з виявлених розслідувачами пунктів «Парі Матч» немає в списку офіційних розповсюджувачів Української національної лотереї. І якщо інші букмекерські контори ховаються під вивіскою “лотереї” та сплачуюють державі хоч якісь кошти як офіційні розповсюджувачі державної лотереї, то контора з російськими корнями, реклама якої вже просто скрізь – на вулицях українських міст, на радіо, на телебаченні, в інтернеті – навіть не намагається хоч чимось прикрити свою незаконну діяльність та хоч щось відраховувати в бюджет України. І це не простий збіг обставин. Коли тиждень тому активісти просили в фейсбуці надати інформацію щодо діяльності букмекерських контор, особливо тих, що працюють на окупованих територіях, вони стрверджують, що знову ж таки отримали інформацію, що розрекламований “меценат” Парі-Матч вільно працює в ОРДЛО. Більше того, в мережі інтернет можна знайти массу підтверджень цього факту. Починаючи від того, що обожнювачі окупантів відкрито вихваляються, що Парі-Матч абсолютно вільно реєструє гравців з “паспортами ДНР/ЛНР”, закінчуючи можливістю поповнити рахунки Парі-Матч через термінали самообслуговування в ОРДЛО. 

 

А для розуміння глибини дна цього процесу – це не в інтернет зайти гроші з рахунка на рахунок перекинути. Щоб з’явитись в терміналах самообслуговування в ОРДЛО, з ними потрібно підписати офіційний доровір. Правда після минулого скандалу в ЗМІ, коли були виявлені факти роботи Парі-Матч на окупованих територіях, вони намагались прибрати ознаки своє діяльності з мережі (наприклад, на сайті позникали адреси букмекерських контор та пунктів видачі коштів, а щоб уникнути фотодоказів, тимчасово зняті вивіски ТМ”Парі-Матч”).

Тим не менше журналісти з легкістю провели дві тестові реєстрації та сплати коштів на рахунки нових гравців Парі-Матч:

1.  Зайшли на сайт “Миротворець”, знайшли там перший ліпший профайл з фейковим “паспортом” фейкової республіки та зареєстрували гравця.

2.  Отримали фото-підтвердження того, що прямісінько зараз в терміналах самообслуговування “LugaPay” на окупованій частині Луганської області можна поповнити рахунох Парі-Матч.

"Жодної політики, лише бізнес? Питання лише в тому, що бізнес протизаконний, що бізнес, який виводить гроші в РФ, що бізнес, який вільно працює на окупованій території. Бізнес, який працює прямісінько біля фан-зони Ліги Чемпіонів. Вам реклама Газпрому не сподобалась? А більше ніхто нічого не помітив? Це просто нахабне знущання над українцями. І якщо поліції, НБУ, місцевим органам самоврядування байдуже, що їм вже на голову залізли за і три копійки, що букмекери віддають за заплющені очі, то хоча б українські гравці, які годують букмекерів, почали розбиратись, кому саме вони віддають свої гроші.

Ми в свою чергу від ГО «АвтоМайдан Київ» за 52 адресами районних відділів Національної Поліції направили заяви про скоєння кримінальних правопорушень. Також направлена заява у МВС України за вх.№ 1658 від 23.05.2018 про скоєння кримінального злочину на ім’я Аброськіна, та звернення на міністра МВС Авакова." – пише видання

Автор: Дмитро Карп, Сергій Строй; Цензор.НЕТ

You may also like...