Що вони собі насудили: суддя Жовтневого районного суду м. Дніпра Башмаков Євген Анатолійович

Вступ у силу судової реформи, який відбувся 30 вересня 2016 року, суттєво обмежив недоторканність суддів. У результаті цього вже через тиждень, 7 жовтня, співробітники Національного антикорупційного бюро затримали на хабарі в 10 000$ суддю Жовтневого районного суду міста Дніпра Вадима Галічия. Маючи сумніви щодо того, що діяння цього судді проходили без відома інших суддів Жовтневого районного суду, ми вирішили уважніше придивитися до колег пана Галічия.

Знайомтесь,суддя Жовтневого районного суду міста Дніпра – Башмаков Євген Анатолійович. Призначений на посаду судді строком на п’ять років Указом Президента України з травня 2009 року.

За 5 років суддівства Башмакова, судами вищої інстанції було скасовано 94 його рішення, що складає більше половини(!) прийнятих ним рішень. Тільки цей факт вже ставить під питання професійні якості Євгена Анатолійовича.

З самого початку своєї кар’єри суддя Башмаков є частим гостем на засіданнях Вищої кваліфікаційної комісії, де неодноразово розглядалися скарги щодо його суддівства. Стосовно судді Башмакова відкривалися дисциплінарні справи, проте Євгену Анатолійовичу щоразу вдавалося оскаржити їх у Вищій раді юстиції.

У 2014 році, по закінченню п’ятирічного строку, пан Башмаков подав заяву на обрання його суддею безстроково. Проте Вища кваліфікаційна комісія суддів України відмовила у наданні рекомендації для обрання його на посаду судді Жовтневого районного суду міста Дніпро безстроково. Отримавши відмову від ВККС, Євген Башмаков намагається оскаржити дане рішення у Вищій раді юстиції, однак, ВРЮ відкладає це питання.

Таким чином, вже більше двох років рішення про призначення на посаду судді Башмакова безстроково відкладається, також немає і рішення щодо звільнення Євгена Анатолійовича з посади судді.

Щодо майнового стану судді Башмакова, то тут, на перший погляд, все зрозуміло. За даними декларацій 2014 та 2015 рр., живе пан суддя за свою скромну суддівську зарплатню та матеріальну допомогу, яку він щорічно отримує.

Проте, питання викликає будинок судді на 239,1м². Адже тільки на утримання такого майна потрібні чималі кошти. До речі, звів цей будинок на той час 25-річний помічник судді самочинно, оскільки не розробив проектну документацію та не погодив її. Про це ми дізнаємося з судового рішення, на підставі якого пан Башмаков набув право власності на вищезгадане нерухоме майно. Не дивлячись на явні порушення, Індустріальний районний суд, в якому пан Башмаков на той час працював, зобов’язав виконком Індустріальної районної ради прийняти будинок до експлуатації.

Ось фото з даним будинком:

Батьки Башмакова теж мають нерухомість, по будинку на кожного. Так, за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, батько Башмакова, Анатолій Іванович, на пару місяців раніше за сина став власником будинка площею 236,4м² у с.Підгородне, Дніпровського району.

У власності ж матері, Валентини Григорівни, є будинок у Дніпрі по вул. Червонопартизанська та земельна ділянка для садівництва в сщ/раді Ювілейній.

Окрім будинку та земельної ділянки, на якій він зведений, за даними декларацій у судді Башмакова нічого немає.  За словами дніпрян, суддя постійно пересувається  на автомобілі Mitsubishi Pajero 2007 року випуску з держномерами АЕ 0909 ЕМ,  проте в декларації дане авто не вказане. Більш того, на прямі запитання Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо даного автомобіля, суддя Башмаков стверджував, що автомобіля в нього немає, і за його кермом він не їздить.

Однак, "забуває" суддя не лише про автомобіль, а й про членів своєї родини. Адже, в жодній з декларацій він не згадує про свою дружину, Башмакову Вікторію Вікторівну, з якою перебуває у шлюбі з 2008р., а також має двох спільних дітей.

Тут знову виникає асоціація з нещодавно затриманим на хабарі колегою пана Башмакова суддею Жовтневого районного суду Вадимом Галічиєм, адже той також "забув" записати до своєї декларації дружину та сина 🙂

Можливо, забувати декларувати членів своєї родини звична справа серед суддів Жовтневого районного суду міста Дніпра, однак, це буде складніше зробити, заповнюючи вже електронну декларацію.

Нагадуємо, що вже більше двох років суддя Башмаков отримує заробітну плану, не виконуючи свої суддівські обов’язки та навіть не маючи рекомендації на обрання суддею безстроково. Залишається сподіватись, що тепер вже Вища рада правосуддя, навідміну від Вищої ради юстиції, нарешті поставить крапку в питанні непризначення пана Башмакова суддею безстроково.

Розслідування «PROSUD».

You may also like...