Що вони собі насудили: кандидат до Касаційного господарського суду у складі ВС Іван Шицький

Конкурс до нового Верховного суду підійшов до свого заключного етапу – 26 травня останній день співбесід з кандидатами. Загалом в конкурсі приймали участь – діючі судді, адвокати та науковці. Однак одна із найцікавіших категорій учасників конкурсу – судді, які буквально за пів року до початку участі в конкурсі завершили суддівську кар’єру за власним бажанням. Що ж змушує їх повертатися до суддівської системи та приймати участь у конкурсі?

 Знайомтесь, екс-суддя Верховного суду та кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду – Іван Богданович Шицький. Даний кандидат вже пройшов перевірку критеріям доброчесності та професійної етики у Громадській раді доброчесності. Рада прийняла рішення про надання Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформації щодо Шицького Івана Богдановича.  

До роботи у Верховному суді Івану Богдановичу – не звикати. Починаючи з 1998 року пан Шицький – суддя ВСУ. Лише 22 вересня 2016 року він був звільнений у зв’язку з поданням заяви про відставку. До цього Іван Шицький ще 5 років пропрацював у Вищому арбітражному суді. Та найцікавіше те, що до незалежності України кандидат працював в прокуратурі м. Київ ( 1985-1987 роки) та «народним» суддею у Радянському суді в м. Києві ( 1987-1992 роки).

У своєму досьє кандидат в графі «дата складання присяги судді» вказав, що «обраний суддею у 1987 році до введення присяги судді». Виходить, що суддя вже 25 років працює суддею в Україні, однак присяги українському народу і досі не складав.

 

Як бачимо, Іван Богданович попрацював на державних посадах все життя та ні одного дня не попрацював у бізнесі.

Більшість питань, які виникли до кандидата з боку громадськості пов’язані із майном Івана Богдановича. Ми проаналізували декларації колишнього судді за 2013201420152016. Сумарний дохід судді та його дружини за 4 роки склав трохи більше 2,2 млн.грн. Та загальна вартість майна суддівської родини в рази більша за доходи.

  

Щодо майна, то у власності Іван Шицького знаходиться 10 соток скандальної землі у Деснянському районі столиці, яку він отримав в 2009 році. Дана ділянка розташована на території, що була приватизована членами товариства індивідуальних забудовників "Десенка". Воно зареєстроване за адресою м.Київ, вулиця Пилипа Орлика, будинок 4-А. Там же розміщена і приймальня голови Верховного суду, а більшість членів «Десенки» є колишні та нинішні судді Верховного суду України. 10 соток землі на цій території зараз продається за 1 224 000 грн.

Окрім цього,  суддя володіє 35 сотками землі в Козині, яку придбав за  680 тис. грн.

 

Та власницею найбільш цінного майна є дружина колишнього судді, яка працює в Київській державній адміністрації із річною зарплатою всього 132 тис. грн.

Наприклад у власності Валентини Володимирівни знаходиться недобудований будинок та 20 соток землі під ним у елітному селі Михайлівка-Рубежівка, що за 30 км. від Києва. Та схоже що недобудованим будинок на 459,8 м2   є тільки у декларації судді. Насправді ж є всі підстави вважати, що в цьому будинку вже мешкає родина Івана Шицького. Під час зйомок будинку наша знімальна група зафіксувала як з нього виїхав сам кандидат на автомобілі дружини. Також як видно із фото цього будинку у ньому вже облаштовані дитячі майданчики з батутом, заготовлені дрова та наповнений басейн. Все це може свідчити,  що будинок уже обжитий. 

  

Ну і наостанок, як видно із карт, даний будинок не змінював свого вигляду з 2011 року. Що теж підтверджує, що ніякі будівельні роботи в ньому не ведуться. Все це свідчить, що кандидат вказав недостовірну інформацію у своїй декларації.

 

До речі, 15 соток землі під цим будинком пані Валентина отримала всього за 654 грн! Сьогодні вартість 15 соток в цьому місці коштує близько 25 тис. дол, а ціна будинку – понад 300 тис. дол.

Ось так виглядає будинок судді зараз: 

 

Також у 2016 році дружина отримала подарунок від Савчука Володимира Андрійовича – квартиру розміром 182,1 м2 у Києві. Зазначена у декларації вартість цієї квартири 249 тис. грн. Хоча насправді така квартира коштує що найменше 8,3 млн. грн. 

  

Серед нових придбань дружини є також і дорогий автомобіль. У 2016 році Шицька Валентина Володимирівна купила новий VOLKSWAGEN Golf за 706 700грн.

 

Звідки гроші у дружини колишнього судді на ці покупки – невідомо. Очевидно, що задекларованих доходів не вистачило б на придбання вищезгаданого автомобіля.

27-річна дочка кандидата теж вже звикає до розкішного життя. У 2016 році їй вдалося придбати квартиру на 259.5 м2 в Києві на вулиці Воздвиженській. Коштує така нерухомість більше 10 млн. грн. Звідки такі кошти у дочки кандидата – теж невідомо.

Як бачимо запитань до Шицького Івана Богдановича багато. Чи вдасться йому пояснити походження своїх статків та статків його родини – дізнаємося вже згодом. Адже 26 травня на Івана Богдановича ще чекає співбесіда у Вищій кваліфікаційній комісії суддів від якої і залежить чи продовжить кандидат свою участь у конкурсі до нового Верховного суду України.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...