VIP-амністія! Для впливових злочинців зробили дірку в законі

Коли прості смертні не поспішають скористатися правом на дострокове звільнення, то чиновники, бізнесмени та їхні чада радо хапаються за такий шанс. І система легко їм його дає, навіть якщо на руках VIP‑злочинців кров невинних жертв.

Жовтневий районний суд Дніпропетровська 20 січня амністував трьох підсудних – гендиректора ВАТ «Дніпрогаз» Ігоря Іванкова, його першого заступника Максима Сорокіна і головного інженера цього ВАТ Сергія Бачуріна, обвинувачених у вибуху газу в житловому будинку в Дніпропетровську 13 жовтня 2007 року. Це стало несподіванкою не тільки для родичів 23 загиблих і 400 потерпілих, але і для всієї України.

Суд закрив кримінальну справу, порушену проти посадових осіб Дніпрогазу за статтею «Службова недбалість» (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України) згідно з Законом «Про амністію». Суд також ухвалив рішення розблоковувати рахунки Дніпрогазу й повернути 8,4 млн грн застави, які раніше підприємство внесло за підсудних. Суддя Жовтневого суду Володимир Пройда відзначив, що закон кваліфікує ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України як злочин середньої тяжкості. Зважаючи на це, а також на те, що у підсудних є неповнолітні діти, суд визнав амністію доцільною.
 
Один із адвокатів потерпілих Дмитро Поповський заявив у суді, що новий Закон «Про амністію» не залишає йому в цьому випадку юридичних підстав для оскарження. За його словами, ніхто не знав і не чекав, що з закону в редакції 2008 року буде вилучена норма, яка забороняє застосовувати амністію до осіб, унаслідок злочину яких загинули двоє або більше людей. Закони в редакції 2000, 2003, 2005, 2007 років цю норму містять.
 
У лютому суд Станично-Луганського району закрив справу й амністував 26‑річного Володимира Федорова, зважаючи на його неповнолітніх дітей. 29 червня минулого року, перебуваючи в нетверезому стані за кермом «лексуса», він увірвався на пляж озера у Луганську й подавив відпочивальників. Були травмовані юнак і дві жінки. Анонімні джерела стверджують, Федоров є родичем упливового працівника місцевої прокуратури.
 
Луцький міський районний суд 23 січня звільнив за амністією двох синів судді Апеляційного суду Рівненської області, 17 і 23 років, які за рік до цього побили до смерті людину. Спочатку суд засудив молодшого сина судді до 4 років позбавлення волі, старшого – до 4 років і 6 місяців, а їх 23-річного товариша – до 4 років і 6 місяців позбавлення волі. Суд узяв до уваги, що молодший син судді в момент скоєння злочину був неповнолітнім, старший має статус потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, а їх спільник виховує 2 малолітніх дітей. Тюремної баланди вони так і не скуштували.

Васютин Василь, УТ

Читайте также: