Следователь по отравлению Ющенко — сама отравитель?

«Дело об отравлении» продолжает веселить новыми невероятными подробностями. На сей раз в эпицентре внимания – фигура руководителя профильной следственной группы Галины Климович. Точнее – ее «дела семейные». Остававшиеся частными до тех пор, пока не превратились в объект интереса той же ГПУ. 

Причина – заявление (де-факто – исковое), написанное на имя Президента страны бывшим супругом госпожи Климович Александром Дзюбой еще в 2005-м году. Предмет – семейные разборки, отягощенные переделом имущества. Так, Дзюба обвиняет Климович в том, что она, применив «спецсредства», усыпив его и его новую супругу, совместно с охраной своей проникла в их, прежде общую, одесскую квартиру, откуда вывезла вещи и мебель. Типичная, словом, «бытовуха», тянущая, по мнению «потерпевшей» стороны, минимум на две статьи УК Украины.

В 2005-м вопрос, разумеется, замяли. Элементарно – ввиду его несуразности. Не говоря о том, что Климович уже тогда занимала в прокурорской иерархии не последнюю ступень, и подобные разбирательства, даже если на то имелась действительная необходимость, для ведомства были нежелательны.

В 2009-м силами внутренних оппонентов Климович в ГПУ тема вновь актуализировалась. Ныне комичность ситуации в том, что в попытке отравлении обвиняется не кто иной, как руководитель следственной группы по делу об отравлении Гаранта. Причем обвиняется прежде близким человеком, апеллирующим непосредственно к Президенту.

«Обозреватель» намеренно воздерживается от каких-либо комментариев. Публикуя оказавшийся в нашем распоряжении текст обращения Дзюбы без купюр, оставляем читателю делать самостоятельные выводы.

Дзюба-1

Дзюба-2

Дзюба-3

Дзюба-4


П.С. Одновременно с получением редакцией данного документа к нам также поступило официальное уведомление пресс-службы временной следственной комиссии ВР по делу об отравлении. В нем – «обличительные» материалы на ту же Климович. Что это – случайное совпадение или спланированная информационная кампания, судить предоставляем опять-таки читателям, публикуя и этот текст без купюр – по первоисточнику, на языке оригинала.

«У розпорядження тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин отруєння Віктора Ющенка потрапили документи, що свідчать про неналежну фахову підготовку та протиправні дії на попередніх прокурорських посадах керівника слідчо-оперативної групи Генеральної прокуратури, що займається розслідуванням кримінальної справи про отруєння Віктора Ющенка, старшим слідчим в особливо важливих справах Галини Климович.

Зокрема, згідно з інформацією Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури, упродовж останніх 5 років роботи в прокуратурі Одеської області (до переведення до Києва) у провадженні Галини Климович перебували 7 кримінальних справ. З них до суду з обвинувачувальним вироком направлено тільки 2.

Як свідчить службова характеристика за підписом начальника Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури, Галина Климович під час досудового слідства неодноразово порушувала норми кримінально-процесуального законодавства та дотримання конституційних прав громадян. Так, у квітні 2005-го Галина Климович передала до суду справу про так звану «банду Попеску». Із заарештованих членів «банди», що фігурували у справі, 3-х осіб виправдав суд, а стосовно ще одного підсудного справу було закрито у зв’язку з відмовою державного обвинувача від обвинувачення. Таким чином через службову халатність Галина Климович допустила незаконне притягнення 4-х осіб до кримінальної відповідальності та грубо порушила їхні конституційні права. До того ж двоє з виправданих судом громадян протягом тривалого терміну відсиділи у в’язниці. За даним фактом порушення закону триває прокурорська перевірка.

Ще раніше, у жовтні 2001-го, старший слідчий Одеської прокуратури Климович незаконно притягнула до кримінальної відповідальності чотирьох співробітників податкової міліції ДПА.

Як свідчать офіційні документи, отримані Комісією ВР від Прокуратури Одеської області, 1-го жовтня 2001-го року було порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем працівниками податкової міліції, які затримали вантаж з контрабандними курячими стегенцями вагою 2710 кг. Слідчим у справі виступала старший слідчий прокуратури міста Одеса Галина Климович. Вже 18 грудня 2001-го року на підставі постанови Галини Климович весь вантаж контрабандних стегенець повернули у власність приватного підприємця Козлової Т.П., в якої раніше контрабандні стегенця вилучили співробітники податкової міліції. Щодо самих податківців, то їм була обрана міра запобіжного заходу. Справу проти податківців Галина Климович розслідувала півроку. 8-го квітня 2002 року за вказівкою Генпрокуратури кримінальну справу передали з міської до обласної прокуратури Одеси. І вже 10-го червня 2002-го слідчий обласної прокуратури І.Г. Богомолова закрила справу проти податківців за відсутністю складу злочину. Саму ж Климович замість покарання за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності (КК України передбачає за це від 5 до 10 років ув’язнення) перевели до Генеральної прокуратури України.

Імовірно, Климович і притягалася до відповідальності за свої «діяння» в Одесі. Але цього вже ніхто і ніколи не встановить, оскільки 24.01.06 під час пожежі у приміщенні прокуратури Одеської області у відділі роботи з кадрами втрачені облікові документи щодо притягнення прокурорсько-слідчих працівників до дисциплінарної відповідальності.

Разом з тим після незаконного притягнення до кримінальної відповідальності чотирьох одеських податківців у Генпрокуратурі Галина Климович стала слідчим в особливо важливих справах відділу з розслідування кримінальних справ про злочини проти особи. Пізніше – очолила спеціальну слідчу групу з розслідування обставин отруєння Віктора Ющенка.

У зв’язку з вищевказаним Комісія ВР наголошує на необхідності посилення прокурорського нагляду за розслідуванням резонансної справи про отруєння Віктор Ющенка і звертається до Генерального прокурора з пропозицією всебічно вивчити доцільність перебування Галини Климович на займаній посаді, проведення її позачергової атестації та недопущення приховування злочинів.

Прес-служба тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України»

Виктор Штурм, «Обозреватель»

You may also like...