«Пайок Черновецького» вбиває пенсіонерів?

Набори першої медичної допомоги (ПМД) від Черновецького: не зрозуміло хто складав, за які гроші, і хто туди поклав таблетки, які підсилюють свинячий грип.

Кияни ще не забули пайки від кандидата в мери Черновецького із гречкою та згущеним молоком, тому зараз активно обговорюють вміст протиепідемічних пайків, яких має бути роздано 300 тисяч.
 
Однак налагоджена схема спілкування команди Черновецького з електоратом за посередництвом безплатного пайка цього разу може себе не виправдати.
 
По-перше, гроші на нові пайки від мера — 14 млн.грн. — йдуть із дірявого бюджета Києва, в якому є Програма (видатків) вирішення міським головою соціально-економічних проблем, виконання передвиборної програми.
 
По-друге, у складі набору ПМД є не гречка і згущене молоко, які навіть протерміновані навряд чи зашкодять здоров’ю людей, а ліки, зокрема аспірин, який може вбити при «Каліфорнійському» грипі.
 
По-третє, як виявив «proUA» станом на сьогодні, на 12.00 у КМДА не було затвердженого, — хоча б рішенням Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення КМДА (начальник Людмила Качурова) якщо вже не особисто мером Черновецьким,- переліку лікувально-профілактичних засобів у цих наборах.
 
Тому й не дивно, що у всіх районах Києва до складу набору ПМД входять різні ліки.
 
Аспірин VC Афлубіна
 
Чиновники різних районів Києва не змогли назвати нам документа КМДА, в якому зафіксовано перелік медпрепаратів, що входять до набору ПМД. Говорили так: перелік декілька разів озвучувала заступниця мера Ірена Кільчицька на засіданнях протиепідемічної комісії. З її слів там мало бути щось противірусне, щось жарознижуюче, оксолінова мазь чи її замінники і бинт для пошиття чотирьох масок в домашніх умовах.
 
Варто відзначити, що до базового Розпорядження КМДА №1254 від 3 листопада «Про забезпечення окремих категорій населення наборами першої медичної допомоги» цей перелік прикріплений теж не був.
 
Але у протоколі доручень ще від 2 листопада чітко записано: «КП «Фармація» (гендиретор Лариса Железнева) спільно з Головним управлінням охорони здоров’я та медичного забезпечення затвердити перелік лікувально-профілактичних засобів у цих наборах. Термін виконання – негайно».
 
У цьому ж дорученні записано, що забезпечити 300 тисяч соціально малозахищених громадян Києва цими профілактичними наборами повинні терцентри, які підпорядковані Головному управлінню соціального захисту населення ( в.о. начальника Тетяна Костюренко).
 
Як відомо, терцентри почали роздавати якісь набори ще з 3 листопада, але як з’ясував «proUA» документу, який би регламентував вміст наборів, і таким чином зобов’язував до певної звітності – немає.
 
Оскільки крім тріо Кільчицької-Качурової-Железневої справжнього вмісту наборів ПМД не знає ніхто, можливо тому у різних районах Києва ці набори виглядають по-різному.
 
У Дарницькому районі, за словами місцевих службовців, до набору ПМД входять:
 
1.Фервекс або Гріпекс ( по 2 пакетики )
2.Вазелін або Дитячий крем
3.Бинт широкий (для пошиття пов’язки)
4.Афлубін
5.Настоянка ехінацеї
6.Мазь календули
7.Мазь оксолінова
8.Вітаміни : Ревіт
9. Декамевіт
10. Вітам
11. Аспірин
 
Середня вартість одного набору — 50-60 грн.
 
У Київській міській профспілці працівників охорони здоров’я «proUA» отримав дещо інший перелік, і навіть з деякими цінами та списком виробників:
 
1. Ацетилсаліцилова кислота (ВАТ «Київмедпрепарат»), 30 таблеток – 2,10 грн
2. Вазелін («Червона зірка» Харків) — 3,80 грн
3. Бинт 7 на 14 стерильний – 3,85 грн
4. Настоянка ехінацеї — ціна не вказана
6. Фервекс (UPSA), 2 пекетика – 8,80 грн
7. Вітаміни Гексавіт (ВАТ «Київський вітамінний завод») — ціна не вказана
 
Подарок Черновецкого
 
Як вказано на вкладеному у мішечок папірці — ціна такого набору – 18,55 грн.
 
Хоча незрозуміло як це може бути, якщо вітаміни й ехінацея теж щось коштують.
Пенсіонерка, яка мешкає у Шевченківському районі, отримала такий набір:
 
1. Фервекс ( 2 пакетики)
2. Аспірин (2 шт)
3. Бинт 7 на 14
4. Настоянка ехінацеї
5. Вітаміни: «Ундевіт»
6. Маль календули
7. Маска одноразова
 
Ще один набір, який розшукав «proUA» містить:
 
1. Фервекс ( 2 пакетики)
2. Бороментол
3. Бинт 7 на 14 стерильний
4. Афлубін
5. Вітаміни: «Ундевіт»
6. Аспірин
 
Як бачимо, із наявністю в наборах від Черновецького противірусних препаратів є проблеми. Зате з наявністю ацетилсаліцилової кислоти (чи аспірину по-простому), проблем немає.
 
Хоча медики не розуміють, чому малозабезпечиним киянам, які в основному є пенсіонерами чи інвалідами, пропонуються ці ліки. У коментарях для «proUA» усі опитані лікарі в один голос повторювали, що це злочинно роздавати людям аспірин, коли є ймовірність «Каліфорнійського» грипу, ключовою причиною смерті від якого є масивні дифузні крововиливи у легенях (на медичній мові це називається геморогічна пневмонія).
 
Чи команда Черновецького працює одночасно і на збільшення статистики смертності?
На жаль, журналістам «proUA» під час збору матеріалу довелося почути від особливо цинічних чиновників, що народ обнаглів: їм дають, а вони ще й перебирають.
 
КП «Фармація» вмиває руки
 
Щоб з’ясувати законний вміст набору ПМД від Черновецького «proUA» скерував запит з проханням надати інформацію про затверджений перелік медпрепаратів, що входять у набір ПМД із вказанням виробників та ціни.
 
Як і передбачалось, наш запит два дні існував десь між двома факсами – прес- служби КМДА і КП «Фармація» ( нагадаємо, що журналістам України вже давно заборонено спілкуватись з комунальними підприємствами без посередництва прес-служби КМДА). Нарешті третього дня ввечері секретар директора КП його отримала.
 
Наступного ж ранку, секретар гендиретора КП «Фармація» Лариси Железневої, повідомила «proUA» зі слів свого керівництва, що перелік (лікувально-профілактичних засобів у наборах ПМД) має складати Головне управління соціального забезпечення, а не вони.
Зрозумівши, що офіційно нам ніхто нічого не скаже, довелося послугуватись неофіційними джерелами. Згідно з ними, виявилось, що дійсно, перелік зараз ще не затверджений. І зараз над цим напружено працюють, бо вже з’явились перші проблеми з Міністерством економіки. Либонь, доведеться проводити по документах усю цю кампанію заднім числом.
 
Тепер залишається лише вірити, що улюблені бабусі мера сховають ліки до гірших часів, і не будуть аспірин приймати профілактично. А правоохоронні органи з’ясують хто купував ліки, згідно з якими розпорядженнями і за які гроші.

Ольга Рось

 

Читайте также: