Хаос і темрява. Свідчення поранених після ракетного удару рашистів по терміналу «Нової пошти» під Харковом

Ракетний удар по терміналу «Нової пошти» під Харковом

У лікарні в Харкові 23 жовтня залишаються 16 поранених внаслідок російського ракетного удару по терміналу «Нової пошти» — за даними Харківської обласної військової адміністрації, це чоловіки від 19 до 48 років. Пацієнтів, які потребували втручань, прооперували. В якому стані поранені, що вони пам’ятають і як коментує ситуацію керівництво «Нової пошти» — репортаж видання Mediaport.

Хаос і темрява

У момент обстрілу ввечері 21 жовтня працівник «Нової пошти» Андрій Олійник відправляв вантажівки з Харківського інноваційного термінала. На годиннику був початок десятої.

«Треба було відпускати останні машини, щоб люди наступного дня могли отримати посилки», — говорить Андрій.

Ракетний удар стався о 21:12. Уламок влучив Андрію в ногу. Після перев’язки та видалення мертвих тканин він сильніше відчуває біль.

«Поранення наскрізне, пройшло через м’які тканини, але кістка — ціла. Вчора хоч якось міг ворушити ногою, сьогодні вже не можу. Слава Богу, одне поранення», — сказав Олійник.

Приміщення, де стався вибух, — ангар, в якому сортують посилки, розповідає поранений Руслан Атаманенко.

«Там, де відбувся вибух, ми складаємо посилки і розвозимо у міста і села. В той момент закінчили раніше. Зазвичай до опівночі працюємо. Вибух стався десь у 30-ти метрах від мене. На момент вибуху перебував за стовпом, тому пощастило», — каже Руслан.

Він пам’ятає звук удару та темряву: «Знаєте, як в машині колеса пробивають, на напівспущених, світло зникло. Якийсь хаос, все в пилу, незрозуміло нічого. Я бачу, почали вмикати ліхтарики з телефонів, кричати: «На вихід!» Тут я отямився і пішов за людьми. Ми бігали, всі поранені були, хто як — тягнув ноги. Добігли до бомбосховища».

Під час евакуації чоловік відчув кров на нозі.

«Кров текла сильно, я був шокований. Думав, артерія. Одразу до бомбосховища — там були наші хлопці, вони перетягнули мені ногу джгутом. Допомогли, зупинили кров. А потім приїхала швидка», — згадує Руслан.

З 17 поранених — 16 у лікарні

Харківська обласна клінічна лікарня вкотре після масштабного удару одномоментно прийняла таку кількість поранених. Стан сімох оцінюється як тяжкий. Двоє пацієнтів — у вкрай тяжкому стані, підключені до апарату штучної вентиляції легень.

«Мінно-вибухові травми, осколкові поранення різних частин тіла, черевної порожнини, грудної порожнини, кінцівок, опіки. Певна річ, що всі мають стресовий стан. Ви розумієте, таке пережити… Люди прийшли на роботу, займаються своєю цивільною справою, зненацька прилітає, вибух, усіх розкидало, на їхніх очах люди загинули. Уявіть собі, в якому психологічному стані вони перебувають!» — розказав в. о. гендиректора лікарні Костянтин Лобойко.

У «Новій Пошті» показали відео моменту удару. В останні секунди життя працівники компанії сортували посилки.

За секунду до удару. Скриншот відео з камери нагляду в терміналі

За секунду до удару. Скриншот відео з камери нагляду в терміналіУ списку загиблих — чоловіки віком від 21 до 31 років. Як повідомили «МедіаПорту» у пресслужбі компанії, на фото зліва направо: Дмитро Герасічкін, Олексій Єрмола, Олександр Біжанов, Владислав Панков, Артем Акопов, Олександр Темніков.

Графіка: Нова пошта

Графіка: Нова поштаКомпанія пообіцяла взяти на себе витрати на поховання загиблих, лікування та реабілітацію поранених. Новонароджену дитину одного із загиблих фінансово підтримуватимуть до повноліття та нададуть стипендію на навчання.

Один удар та історія обстрілів

За уточненою інформацією Харківської обласної прокуратури, в термінал влучила одна російська ракета С-300. Друга, ймовірно, вдарила в поле. За словами речника прокуратури Дмитра Чубенка, місце її влучання ще не знайшли.

«Зараз це встановлюється, шукають інше можливе місце влучання ракети», — розповів Чубенко.

Часу, щоб сховатися в укриття, у працівників не було. Повітряну тривогу на Харківщині оголосили майже одночасно з першим вибухом.

«Не було часу [сховатися], я не чув сирени. Сирена спрацювала після вибуху, — каже Руслан Атаманенко. — У нас зазвичай сирена працює в ангарі. По всьому ангару це чути. Всі одразу біжать до бомбосховища, тому що знаємо, у нас вже був один приліт».

Від початку повномасштабної війни росіяни вдруге атакували термінал під Харковом. Торік у квітні від обстрілу загинула одна людина. Бомбосховище розташоване ближче до траси, щоб дістатися туди з одного кінця термінала, кількох хвилин замало.

Співвласник «Нової пошти» В’ячеслав Климов під час поїздки до Харкова 23 жовтня розповів, що «Нова пошта» проводить внутрішнє дослідження: посекундний аналіз обстрілу.

«Кожен з поранених розповідає одну і ту саму історію, що через 15 секунд після отримання сигналу тривоги відбувся цей вибух. Наше дослідження робиться для того, щоб зрозуміти, а що все-таки можна зробити навіть в такій ситуації? Приходять ідеї, які реалізовані, наприклад, в Ізраїлі, коли створюються всередині об’єктів певні захисні капсули, щоб навіть не витрачати час на те, щоб добігти до бомбосховища», — говорить Климов.

Збитки від суботнього удару компанія ще не оцінила.

«Ми не фіксуємо збитки до гривні зараз. Зараз головне завдання — вилікувати наших хлопців, поховати загиблих. І при цьому не забуваймо, що операції «Нової пошти» не мають зупинятися ні на хвилину», — сказав Климов.

Чи відновлюватимуть термінал, компанія ще не вирішила, додає він: «Ми ще не встигли отримати фахову думку про стан цього об’єкта».

Харківський інноваційний термінал запустили у 2020 році, він є першим інноваційним терміналом компанії на сході України. Займає площу у понад 19 тисяч квадратних метрів і забезпечує поштовими послугами Харківську, Донецьку та Луганську області. З частково зруйнованого терміналу вдалося врятувати 2700 посилок. Сотні відправлень знищені.

Джерело: МедіаПорт

You may also like...