ПРОКУРОР ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ “ВІДПОВІСТЬ ЗА БАЗАР” У СУДІ

На 04.03.2003р. Івано-Франківським міським сідом призначено слухання цивільної справи за позовом Михайла Данилюка, депутата Івано-Франківської обласної ради, голови спілки підприємців «Косівщина» про захист честі гідності і ділової репутації та відшкодування моральної (немайнової) шкоди до прокурора Івано-Франківської області Юрія Юрченка. Слухання справи призначене на 14.00

Нижче – текст позовної заяви Данилюка.

04 лютого 2003 р, на виїзній колегії обласної державної адміністрації, яке відбувалося в приміщенні Косівської РДА, прокурор Івано-Франківської області державний радник юстиції 2-го класу Юрченко Ю.В. в своєму публічному виступі поширив про мене факти, які не відповідають дійсності. А саме: заявив, що я зловживаю своїми депутатськими повноваженнями на протязі багатьох років і що в мене проблеми з моїм виробництвом води; звинуватив у тому, що я незаконно зробив стік води з хімічними барвниками, заробляв на цьому гроші і травив народ, підкреслив, що заявляє це офіційно як прокурор області.

Продовжуючи свій виступ., Юрченко Ю.В. поширив неправдиві відомості про те, що відносно мене порушена кримінальна справа за ст. 364 ЮС України (зловживання владою або службовим становищем), ст. 148 (підміна дитини) та за ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю) КК України (в редакції 2001 року ). Факт поширення таких відомостей доводиться аудіо- та відеозаписом колегії ОДА від 04.02.2003 р.

Те, що поширені прокурором Івано-Франківської області Юрченко Ю.В. відомості не відповідають дійсності доводиться наступними доказами:

1) факт зловживання мною владою ( депутатськими повноваженнями ) на сьогоднішній день не встановлено, обвинувачення мені не пред»явлено, вироком суду мою вину не доведено;

2) здійснення мною підприємницької діяльності по розливу води проводилося на підставі виданих ліцензій, сертифікатів та інших документів, і відповідали всім стандартам і санітарним вимогам, а з 1999 р. взагалі не здійснюється таке виробництво;

3) кримінальна справа за ст. 162-1 ч. 2 КК України ( в редакції Кримінального кодексу України 1960 р.) 27.05.1999 р. відносно мене закрита на підставі п. 2 ст. 6 КПК України, тобто по реабілітуючих підставах – за відсутністю в моїх діях складу злочину;

4) кримінальні справи за ст. 148 КК України (підміна дитини) та за ст. 172 КК України (грубе порушення законодавства про працю) відносно мене взагалі не порушувалися.

Такий публічний виступ прокурора Івано-Франківської області Юрченко Ю.В. принижує мою честь і гідність та ділову репутацію, оскільки я є депутатом обласної ради Ш – IV демократичних скликань, членом колегії Косівської РДА, головою спілки підприємців «Косівщина».

Вищевказані обставини публічного звинувачення мене прокурором області у злочинах, які я не вчиняв, можуть підтвердити свідки: голова ОДА Вишиванюк М.В., начальник УВС в області Керницький Б. А., голова Косівської районної ради Грималюк І.Ф., депутати Косівської районної ради Бейсюк Т.В., Лучко М та інші учасники колегії.

Окрім того, такими діями відповідача мені завдано моральної шкоди, так як на колегії були присутні всі депутати Косівської районної ради, голови сільських рад Косівського району, представники різних політичних партій та громадських організацій, в яких сформувалася негативна думка на підставі виступу прокурора щодо моїх ділових та моральних якостей.

Цей виступ прокурора ввечері 09.02.2003 р. транслювався по Косівському місцевому телебаченню, і його бачило населення Косівщини. Це в свою чергу негативно впливає на мій авторитет, призводить до розриву моїх нормальних життєвих зв»язків та моральних страждань.

Публічна заява прокурора Івано-Франківської області про «мою злочинну діяльність» про підміну дитини, привело до розриву моїх сімейних зв»язків., я змушений виправдовуватись перед родиною, пояснювати та доводити своїм дітям та дружині про необґрунтованість заяви прокурора області, роз»яснювати їм, що відносно мене поширюються неправдиві чутки, метою яких є моя дискредитація.

Всі вищевказані неправдиві звинувачення з сторони Юрченка Ю.В. привели до загострення моїх хронічних захворювань.

Завдану мені моральну шкоду я оцінюю в 100 000 грн.

Речові докази ( аудіо- та відеозаписи виступу прокурора Івано-Франківської області Юрченка Ю.В. ) знаходяться в мене на зберіганні та будуть подані суду.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст 124 Конституції України, ст.ст. 7, 440-1 ЦК України, ст.ст. 5,24,136,137 ЦГОС України,-

ПРОШУ:

1. Зобов»язати прокурора Івано-Франківської області Юрченко Ю.В. факти викладені ним в публічному виступі 04.02.2003 факти, які не відповідають дійсності та принижують мою честь, гідність і ділову репутацію, спростувати шляхом публікацій в газетах «Галичина», «Гуцульський край» та у виступі на місцевому Косівському телебаченні.

2. Стягнути з відповідача, прокурора Івано-Франківської області Юрченко Ю.В., в мою користь завдану мені моральну шкоду в розмірі 100 000 грн.

У випадку задоволення позовних вимог всі стягнуті грошові кошти необхідно перерахувати в користь дошкільних закладів Косівщини.

You may also like...