США ЗНОВ ЗГАДАЛИ ПРО “КОЛЬЧУГИ”

5 червня в Конгресі Сполучених Штатів відбулись слухання комісії з безпеки та співробітництва в Європі стосовно нелегальної торгівлі зброєю країнами Східної Європи. Під час засідання чимало говорилось про порушення міжнародних законів продажу зброї Україною.

Як би не хотілося українським чиновникам але скандал із ймовірним продажем радарних систем Кольчуга Іракові, у Вашингтоні не забули. «Ми маємо запис який засвідчує схвалення президентом ЛЕОНІДОМ КУЧМОЮ продаж радарів Іраку, зазначив посилаючись на записи МИКОЛИ МЕЛЬНИЧЕНКА співголова комісії, сенатор БЕН НАЙТГОРС КЕМБЕЛЛ у своїй вступній промові. Він висловив сумнів, що це був єдиний випадок. Поведінка КУЧМИ, підкреслив сенатор, характеризує його як не надійного партнера і затьмарює стосунки з Україною поки він перебуває при владі. Я особисто, заявив КЕМБЕЛЛ, занепокоєний тим, що деякі офіційні особи тут у Вашингтоні готові забути цей інцидент. Який сигнал ми подамо іншим країнам якщо дамо КУЧМІ вийти сухим із води після такої гучної справи, зазначив американський сенатор.

Питання Кольчуг не раз поставало під час свідчень перед комісією заступника державного секретаря США з питань контролю над озброєннями та міжнародної безпеки ДЖОНА БОЛТОНА.

Він каже: «Хоча ми ще незнайшли Кольчуги в Іраку, немає сумніву, що їх продаж був санкціонований на найвищому рівні українського керівництва.»

Відповідаючи на запитання членів комісії чи президент України особисто отримав матеріальну вигоду з продажу Кольчуг, ДЖОН БОЛТОН відповів, що на данний момент такою інформацією державний департамент не володіє. Однак, підкреслив він, триває збір даних з цього приводу.

Після подій одинадцятого вересня дві тисячі першого року Сполучені Штати особливо занепокоєні розповсюдженням зброї масового знищення. Їх турбує те, що країни колишнього Радянського союзу потенційне джерело озброєннь які можуть потрапити до рук терористів. За словами пана БОЛТОНА, якщо уряди пост-радянських країн досить добре контролюють головні арсенали зброї то безліч радіоактивних матеріалів не військового призначення в таких країних як наприклад Росія, Україна та Казахстан легкодоступні. Уряд Сполучених Штатів занепокоєний можливістю використання цих матеріалів терористами для створення так званої брудної бомби.

На думку заступника державного секретаря, у Східній Європі головною проблемою є приватні нелегальні торгівці зброєю які влада не взмозі контролювати. Однак урядам деяких країн вдалось за допомогою американців у відносно стислі терміни припинити незаконні оборудки. Для прикладу ДЖОН БОЛТОН навів такі країни як Албанія, Чехія, Словенія, Словаччина, Боснія, прибалтійські держави і особливу увагу він приділив Польщі. За його словами Польща, яка ще порівняно нещодавно мала серйозні проблеми, тепер сама готова допомагати Росії – військові арсенали якої викликають найбільше занепокоєння міжнародної громадськості.

Сполучені Штати, зазначив ДЖОН БОЛТОН, і надалі активно боротимуться з поширенням зброї массової ураження.

США залишають за собою право вжити будь які необхідні заходи для захисту своїх інтересів та усунення загрози з боку країн чи людей які намагаються створити таку зброю, підкреслив заступник державного секретаря закінчуючи свій виступ перед конгресовою комісією з безпеки та співробітництва в Європі .

Українська програма «Голос Америки»

You may also like...