Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

КОЛЕГІЯ В ГУМВС УКРАЇНИ В М. КИЄВІ (витяг)

Днями в Головному управлінні МВС України в м. Києві відбулася колегія, яка розглянула результати роботи за 9 місяців органів та підрозділів столичного гарнізону міліції. За цей час правоохоронці столиці розкрили понад 14,5 тисяч злочинів, з них понад 100 – навмисних вбивств, більше 150 випадки нанесення тяжких тілесних ушкоджень, понад 200 розбійних напади, майже півтори тисячі пограбувань, більше 5,5 тисячі крадіжок майна різних форм власності.

З початку року припинена діяльність 21 організованої злочинної групи. Члени ОЗГ викриті у скоєнні цілого ряду злочинів. На їх рахунку близько півтори сотні тяжких та особливо тяжких злочинів.

Столична міліція задокументувала 97 фактів корупційних діянь з боку посадових осіб різних рангів і категорій. У подальшому суди Києва розглянули 72 матеріали, за результатами розгляду яких 35 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності (проти 2 у 2002 році).

Як зазначив заступник міністра внутрішніх справ України – начальник ГУМВС України в м. Києві генерал-лейтенант міліції Олександр Міленін, окремі прикрі помилки зводять нанівець те позитивне, що напрацьоване роками. У деяких районах міста спостерігається ріст злочинності (Солом”янський, Шевченківський райони).

Серйозним питанням залишається оцінка роботи органів внутрішніх справ. Потрібно закінчити гонитву за цифрами, і відображати реальний стан правопорядку. Сьогодні всі – від сержанта до генерала – повинні робити все, аби викорінити таке ганебне явище, як фальсифікація статистики. Треба завжди пам”ятати, що причини негативного ставлення населення до працівників міліції криються, перш за все, в не реагуванні або незадовільному реагуванню на заяви про злочини та укриття їх від реєстрації.

Через послаблення контролю з боку деяких начальників райуправлінь та їх заступників є випадки незадовільного реагування на заяви та повідомлення кримінального характеру від громадян, укриття інформації такого роду від обліку та реєстрації, викривлення обставин скоєння злочинів, винесення необґрунтованих постанов про відмову в порушенні кримінальних справ і тяганині при їх розгляді. Було виявлено понад 30 фактів укриття злочинів від обліку.

Начальник столичної міліції висловив невдоволеність станом розкриття тяжких злочинів. На неналежному рівні проводиться, зокрема, робота щодо розкриття навмисних вбивств. На контролі МВС залишилось до десятка таких злочинів, у тому числі в Голосіївському, Печерському, Солом”янському, Святошинському та Дарницькому райуправліннях. За кожний серйозний прорахунок у роботі органу, підрозділу чи галузевої служби персональну відповідальність має нести керівник. Він – перша особа, тому й права на помилку не має. Олександр Міленін у розмові з колегами підкреслив, що потребує змін і обліково-реєстраційна дисципліна. Початок цьому уже покладено. Керівництвом Главку, штабом МВС та ГУМВС України в м. Києві під час перевірок виявлені окремі порушення, пов’язані з реагуванням на звернення громадян про злочини. Серед них є випадки легковажного ставлення до заявників, невідповідність змісту повідомлення про злочин або не реєстрація отриманої інформації від громадян про пригоду, порушення строків розгляду заяв. Начальник столичної міліції попередив, що буде жорстко та гостро реагувати на кожен подібний факт.

Одним з основних питань, що обговорювалися на колегії, стала остання операція по комплексному профілактичному відпрацюванню території Києва. Керівництво, заслухавши результати проведеної операції, дало повну оцінку проведеним заходам. Окремо при обговоренні підсумків комплексного відпрацювання колегія зупинилася на причинах, що призвели до деяких прорахунків. Зазначеним недолікам в оперативно-службовій діяльності органів та підрозділів столичного гарнізону міліції сприяла відсутність дієвого контролю за станом справ на місцях, а також несвоєчасне вжиття заходів по усуненню недоліків з боку окремих керівників структурних підрозділів Головного управління МВС України в м. Києві.

А далі по результатах проведених заходів колегія прийняла й відповідне рішення – ряд працівників керівної ланки було покарано згідно до дисциплінарного статуту – від пониження в посаді до винесення зауваження. Олександр Міленін попередив, що в разі невжиття відповідних заходів треба чекати більш радикальних заходів впливу – аж до звільнення із займаних посад.

Не в повному обсязі забезпечено виконання вимог щодо зміцнення дисципліни працівників та вдосконалення кадрової роботи у правоохоронних органах. Серйозні недоліки в роботі підрозділів міліції є наслідком не тільки низької кваліфікації окремих працівників, а й заниженої вимогливості до себе. У зв”язку з цим начальник столичної міліції піддав гострій критиці керівництво Солом”янського райуправління за суттєві прорахунки у роботі з особовим складом.

Прес-служба ГУМВС України в м. Києві.

Exit mobile version