Як виглядає закинута (та викуплена айтішниками) колонія № 48 у Львові

Дослідники Львова з Urban Explorers Lviv походили територією виправної колонії №48 що на перехресті Стрийська –Наукова. Їм хотілося потрапити в цю колишню закриту державну установу що була не підконтрольна ані мерії, ані громаді міста. Хотілося пофотографувати Львів з такого ракурсу, з якого раніше добровільно ніхто не погодився би. Дізнатися як тут жили люди останні 70 років. І їм це все вдалося!Після бунту у 2018 році її закрили. А нещодавно територію зони викупила ІТ компанія SoftServe. Там, де раніше була тюрма, тепер сидітимуть ІТ-працівники.

48 колонія суворого режиму для осіб які потребували лікування від алкогольної залежності, ліміт наповнення 1200 чоловік. Виробництво спеціалізувалося на сільськогосподарських машинах, співпрацювали з заводом «Львів сільмаш». Вироблялися котли для запарювання кормів, бочки для органічних добрив ЗЖВ-1, шили взуття, виготовляли шлангові з’єднання та інший дріб’язок. В колонії функціонувало ПТУ та середня школа, для тих хто не мав середньої освіти навчання було обов’язковим, документи про освіту видавали загально державного зразка. Особи які утримувалися це ті хто раніше вже відбували покарання у вигляді позбавлення волі, кому судом було визначено примусове лікування від алкогольної залежності та наркоманії.

А ще була місцева легенда, що на місці цієї колонії колись був цвинтар і під час будівництва дуже багато людських решток екскаватором грузили на самоскиди та вивозили на звалища. Ну це щоб зовсім нагнати жаху, а може і правда. На той час, то була звичайна практика. За Польщі на цьому місці ніби то розташовувалися казарми військової частини. Цікаво перевірити, маєте доступ до відповідних архівних документів?

Всі фото та описи дослідників з EXPLORER

Читайте также: