ПАДІННЯ АВТОРИТЕТА

Олег Ленів, якого розстріляли з кулемета в центрі Львова, претендував на роль кримінального арбітра в регіоні.

5 ЛИСТОПАДА ввечері на вулиці Івана Франка, 132 з кулемета РПК розстріляли кримінального авторитета Олега Леніва. Кулеметна черга прошила йому груди. Дружина Олега Уляна зазнала поранення в стегно і зараз перебуває в лікарні №8 під охороною.Як поінформував “Газету” начальник Галицького райвідділу підполковник Борис Луценко, Олег Ленів, 1965 року народження, уродженець Стрия, просто винаймав у цьому будинку помешкання. На місці нападу правоохоронці знайшли 8 гільз, хоча отворів у стінах від куль залишилося понад 15. Одна з куль пошкодила в будинку газову трубу. Знаряддя вбивства – кулемет – кілери покинули на місці злочину. Прокуратура Галицького району міста Львова порушила кримінальну справу за ознаками частини другої статті 115 Кримінального кодексу – умисне вбивство. Загиблий авторитет займався незаконним автомобільним бізнесом у Львові.

Начальник карного розшуку міста Стрия майор Андрій Чорний доповнив слова свого колеги. За його інформацією, Леніва двічі засуджували: у 1994 році – за вимагання і розбій, і у 1998-му – за статтею “вимагання”, яку потім суд перекваліфікував у “самоуправство”. Останні два роки “авторитет” з”являвся у Стрию тільки задля родинних зв”язків. Його дружина, 1967 року народження, теж уродженка цього міста.

Джерела у львівських бандитських колах повідомили таке: на початку 90-х угруповання Леніва контролювало у Стрию базарний і валютний бізнес, перегони іномарок і дорожню проституцію, обклало даниною комерційні і навіть деякі державні підприємства. Лідер групи підтримував тісні стосунки з убитим у 1994 році кримінальним авторитетом Орестом Завінським (“Завінею”) і користувався прихильністю кримінального авторитета Миколи “Рокеро”. Олег претендував на кримінальний чин “смотрящего” у Львівській області.

У 1994 році групу Леніва розгромила міліція. “Братки” “прокололися” на звичайному рекеті. Тоді заарештували сімох вимагачів (ще шестеро втекли за кордон). У членів угруповання вилучили автомобіль BМW, велику суму валюти, пістолети, карабіни й обріз. Після того, як Леніва засудили, контроль над стрийською дорожньою проституцією взяло на себе угруповання Яцури на прізвисько “Кабан”. “Кабанята” теж погоріли на рекеті. Цікаво, що жодна з повій-“трасовичок” на суді ні проти “ленівців”, ні проти “кабанят” не свідчила…

Микола Савельєв, “Львівська газета”

You may also like...