Як “ритуальна мафія” у Кривому Розі спустошує кармани родин загиблих воїнів

У Кривому Розі поховання військовослужбовців монополізували “приватники”

У Кривому Розі поховання загиблих військовослужбовців монополізували “приватники”, пов’язані із директором комунального ритуального підприємства. Його родина за час повномасштабного вторгнення обросла новою нерухомістю та автівками.

Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

Міська влада Кривого Рогу виділяє родинам загиблих військових соціальну допомогу на поховання: 25 тисяч гривень (раніше сума була меншою – 20 тисяч гривень).

Журналісти Bihus.Info зясували, що у ТЦК родичів просять нести ці кошти конкретній приватній структурі та не дозволяють скористатися послугами альтернативної ритуальної служби. Родини загиблих скеровують до так званої компанії “Ритуал Плюс”, за якою працює ФОП Лазоренко Руслан Валерійович.

Родини роблять два платежі: один – офіційний – на розрахунковий рахунок міського комунального підприємства “Ритуал Сервіс Плюс” на суму близько 2 500 тисячі гривень – за копання могили, другий, суттєво більший – готівкою або ж переказом на приватну картку для “Ритуал Плюс” – за труну, хрест та інші ритуальні атрибути.

Один з представників ТЦК на питання Bihus.Info відповів, що компанію нібито “визначило місто”, а тому до неї родини і скеровують. Втім, на запит журналістів у Криворізькій міськраді відповіли, що місто не обирало цю структуру відповідальною за поховання військових.

Руслан Лазоренко більше трьох років зареєстрований як ФОП, який надає ритуальні послуги. За останні два роки чоловік отримав мільйонні тендери від міської влади на міжміські перевезення тіл загиблих військовослужбовців. Журналісти знайшли зв’язок ФОП Лазоренка Руслана із директором міського комунального підприємства “Ритуал Сервіс Плюс” Андрієм Васільєвим.

Теги у мобільному додатку, де видно як інші користувачі підписують одне одного в телефонних книгах, вказують на те, що Лазоренка підписують як “Русик Альбертовича”, “Васільєв Руслан” та “Руслан Васільєв”. Крім того, Руслан Лазоренко віднедавна є директором ряду новостворених компаній, які належать матері Андрія Васільєва – Раїсі Васільєвій.

Андрій Васільєв перебуває на посаді директора комунального підприємства “Ритуал Сервіс Плюс” майже 8 років. У останній декларації за 2022 рік чоловік показує заробітну платню на рівні 50 тисяч гривень на місяць. Однак він і його родина вже під час повномасштабного вторгнення різко обросли новою нерухомістю та автівками.

Сам Васільєв придбав SKODA KODIAQ 2023 року випуску, що коштує близько 50 тисяч доларів. Його матір Раїса Васільєва стала власницею Volkswagen Touareg 2019 року випуску та ще низки інших авто. Крім того, матір стала власницею квартири вартістю близько 100 тисяч доларів у Одесі – у ЖК “51 перлина”. У 2022-2023 роках Раїса Васільєва придбала також частину автостоянки у Кривому Розі та комерційне приміщення на понад 300 квадратних метрів.

Андрій Васільєв не відповів на дзвінки редакції, а його матір Раїса Васільєва поклала слухавку, почувши питання.

You may also like...