Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Хто замінить дільничих поліцейських?

Замість дільничних поліція запустила проект поліцейських офіцерів громади.
Замість дільничних поліція запустила проект поліцейських офіцерів громади.

Поліцейські громади будуть відрізнятися від дільничних тим, що вони будуть відповідати тільки за свою територіальну громаду, в межах якої самі проживають.

На відміну від звичайного дільничного інспектора, офіцеру громади не доведеться витрачати час на щоденні поїздки до відділу поліції. Він матиме службове місце й автомобіль, вестиме документацію в електронному вигляді. Він також не робитиме те, що не входить до його прямих обов’язків — йдеться про охорону державних установ, конвоювання злочинців тощо.

Цього року проект планують втілити у 802 об’єднаній територіальній громаді, а у 2020 році — розповсюдити на всю територію держави. Перші 34 офіцери, які пройшли відповідне навчання, завтра розпочнуть службу на Дніпропетровщині.

Кандидатів на посади офіцерів громади шукають як серед поліцейських, так і серед решти громадян.

Проект розробляли за участю Консультативної місії Європейського Союзу, канадських і американських партнерів у Нацполіції України.

Хто такий поліцейський офіцер громади

Поліцейський офіцер громади – це наступний крок у реформі Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там.

Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади (яка візьме на себе частину фінансової підтримки його роботи), то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й перед самою громадою.

ЧИМ ВІН ЗАЙМАТИМЕТЬСЯ?

Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень.

ХТО МОЖЕ НИМ СТАТИ?

МВС шукає вмотивованих та доброчесних поліцейських з не менш ніж дворічним стажем роботи, вищою освітою та водійським посвідченням. Самостійних і відповідальних, відкритих і комунікабельних. Тих, хто здатен до критичного мислення і вміє залагоджувати конфлікти.

ЯК ОБИРАТИМУТЬ?

Серед усіх, хто заповнить анкету, проведуть два етапи відбору. На першому – тестуванні – оцінюватимуть загальні навички кандидатів (рівень логічного та аналітичного мислення), знання законодавства. Також кандидати пройдуть тест на інтегративність. На другому – спеціальна комісія з представників НПУ та представників громад проведе з кандидатами особисті інтерв’ю.

ЩО ДАЛІ?

Ті, кого обере комісія, протягом двох з половиною місяців проходитимуть спеціальний підготовчий курс (зі збереженням поточної посади і зарплати), який розробили українські та міжнародні експерти з правоохоронної діяльності:

1) тактичну підготовку з елементами моделювання ситуацій;

2) методи контраварійного кермування;

3) розвиток навичок проактивної діяльності;

4) сучасні інструменти та методи взаємодії поліції та громади.

ЩО ВІН ОТРИМАЄ?

Можливість призначення на офіцерську посаду; службові автомобіль та приміщення; повне екіпірування; планшет (отримувати завдання і вести звітність офіцери будуть в електронному вигляді); заробітну плату від 11 800 гривень; соціальне забезпечення згідно з діючим законодавством.

Джерело: Офіційний сайт Національної поліції

Exit mobile version