Ровенские гаишники продолжают свой преступный бизнес

Пресса пишет о неблаговидных поступках офицеров милиции, а те и в ус не дуют. А вот если бы высокое милицейское начальство вдуло бы им по полной программе – может, и прекратились воровство, мздоимство, полное разложение в рядах милиции? Но если министр МВД, у которого сейчас много дел, забыл о том, как на его родине, в Ровно местные голубые мундиры заляпались по самое никуда, то мы напомним. Осторожнее на поворотах!

Ровно неделю назад в прессе появилось сообщение о любви неких ровенских милицейских чинов к крутым японским иномаркам. Японские машинки, как оказалось, не просто так появились в Ровно. Ежу понятно, что без милиции здесь никак. К сожалению, борьба «за чистоту милицейских кадров», провозглашена министром Юрием Луценко, игнорируется на местах теми же милицейскими кадрами: многим из них удалось «перекрасится», а кое-кому после недолгой опалы – вернуться на старые «хлебные» места. И они снова стали жить «не хлебом единым». Потому что на хлеб зажравшиеся менты любят накладывать икорку.

На родине министра – Ровенщине – недавно назначен новый начальник областной ГАИ. Однако более чем странным выглядит другое недавнее назначение – заместителя начальника 1-го Межрайонного отделения ГАИ при УМВД в Ровенской области Владимира Кравчени. Произошло оно незадолго после представления еще одного нового начальника УМВД Ровенщины Сергея Поддубного. Полтора года назад после назначения на должность министра МВД Юрия Луценко Владимира Кравченю, который в то время был заместителем начальника ГАИ в Ровенской области, небезосновательно лишили должности. Правдами-неправдами вернувшись на «хлебное» место, г-н Кравченя взялся за давно знакомые схемы незаконных заработков.

Антикриминальный запрос

Естественно, что Всеукраинская общественная организация «Антикриминальный выбор» отреагировала молниеносно – одно дело делаем – и в МВД ушел запрос следующего содержания:

Рівненський обласний осередок

Всеукраїнської громадської організації

Вих. №_06/01-06

Від «_13_» _червня__ 2006 року

Департамент ДАІ МВС України

04171,м.Київ, вул.Лук’янівська,62

Прокуратура Рівненської області

33000, м.Рівне, вул.16 Липня,52

Управління МВС України

у Рівненській області

33000, м.Рівне, вул.Хвильвого,2

Заява

Як стало відомо Рівненському обласному осередку ВГО «Антикримінальний вибір», Київська філія ЗАТ «Страхова компанія «Партнер» звернулася із скаргою, адресованій Генпрокуратурі та Департаменту ДАІ України. У скарзі, зокрема, йдеться про те, що у минулому році страхова компанія «Партнер» відповідно до договору1 прийняла від громадянина Малашинського В’ячеслава Віталійовича на страхування належний йому автомобіль «TOYOTA CAMRY» (державний номер ВК 0115 АС), чим взяла на себе зобов’язання відшкодувати збитки у разі заподіяння автомобілю шкоди. У заяві на страхування2 громадянин Малашинський вказав страхову суму автомобіля, яка на період укладання договору прирівнювалась до середньої ринкової ціни вказаного автомобіля – 142 з половиною тисячі гривень. У ході проведеної перевірки та отримання копій Біржової угоди (Договору купівлі-продажу)3 на підставі зібраних документів на вказаний автомобіль було встановлено, що «TOYOTA CAMRY» з тими ж номерними знаками зареєстрована у Рівненському МРЕВ ДАІ на документи, які належали іншому автомобілю «Тойота-Камрі», але 94-го(!) року, і який був купою металобрухту. Таким чином, відомості про автомобіль «Тойота-Камрі», стосовно якого проводилась експертна оцінка і який було зареєстровано у МРЕВ ДАІ, не співпадають, оскільки дослідження ринкової ціни проведено стосовно іншого автомобіля. Тож страхувальники вважають, що за допомогою працівників МРЕВ В’ячеслав Малашинський зменшив вартість свого автомобіля, сплативши увосьмеро менший(!) податок до Пенсійного фонду4 , чим наніс збитків держбюджету на суму 3 тисячі 765 гривень 17 копійок, та отримав технічний паспорт на нерозмитнений автомобіль.

Нас зацікавила ця історія, і в результаті вибіркових даних, отриманих із наших джерел із МРЕВ у Рівненській області віднайдено багато автомобілів з тією ж реєстраційною історією та цікавими прізвищами їхніх власників. Наприклад, «Тойота-Прадо» з державним номерним знаком ВК4444АВ, яка належить О.Шиляєву5 . Вказана вартість цього автомобіля – 27 тисяч 450 доларів (140 тисяч гривень) . Ринкова вартість такого ж автомобіля на той же період часу складала 54 з половиною тисячі доларів, або 277, 669 гривень. Різниця – 137 тисяч 669 гривень, або сума, яку недоотримав тільки бюджет Пенсійного фонду, складає 4 тисячі 130 гривень. Через півроку той же О. Шиляєв зареєстрував «Лексус LX 470» з цікавими номерними знаками (тими ж, що і «Тойота Прадо» – ВК4444АВ)6 та знов не доплатив до Пенсійного фонду 8 433 гривні.

У цей синонімічний ряд складається 17 автомобілів, заниження вартості яких при реєстрації згідно експертної оцінки нанесло збитки тільки Пенсійному фонду України на суму близько 100 тисяч гривень. Загалом сума заниженої вартості на досліджених 17 автомобілях склала 3 мільйони 287 тисяч 819 гривень!

Виходячи з вищевказаного, Рівненський обласний осередок ВГО «Антикримінальний вибір» просить

органи правопорядку вжити необхідних заходів задля дотримання законодавства, законних інтересів держави та покарання винних.

Також хотілося б з’ясувати – хто, за яких підстав і на яких умовах повернув на роботу пана Кравченю, який і раніше «відзначався» не зовсім чистими операціями у МРЕВ. Куди дивиться заступник начальника міліції громадської безпеки Рівненського УМВС п. Савонюк (який повинен контролювати діяльність МРЕВ)?

Незважаючи на те, що Наказом по управлінню МВС України у Рівненській області «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності співробітників першого МРЕВ ДАІ…» були притягнуті до відповідальності «стрілочники» (Шевчук А.М., Корзун Л.П., Жупанюк В.А. та ін.), залишається в силі питання відповідальності ( у тому числі кримінальної) їхнього безпосереднього керівника – В. Кравчені – за нанесення збитків державі, причетності посадових осіб МРЕВ ДАІ до корупційних дій або розкрадання державних бюджетних коштів.

1. Договір страхування №419 – 10,1Р від 20 .12.05 року

2. Заява на страхування від 20.12.2005 року

3. Біржова угода №0001081.18-06 від 26.11.2005р.

4. 509 гривень 83 копійки замість 4 тисячі 275 гривень,

5. дата реєстрації 1.05.2006 року , № заяви про реєстрацію 184.09.402 , довідка-рахунок від 13.08.2005 року за № 257266

6. 27881 доларів замість 83000 доларів

Додатки на 7 арк.

З повагою,

Сергій Штурхецький

Голова Рівненського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Анти кримінальний вибір».

Повторение – чья-чья мать?

Журналисты – народ упрямый. Антикриминальщики – тоже. Поэтому повторим свои вопросы, а ВОО АКВ – свой запрос ровенским милицейским чиновникам. Может, и до Юрия Луценко молва докатится?

Итак, в статье «Ударим автомобилями по государству!» речь шла об афере с регистрацией семнадцати автомобилей Ровенским МРЕО, в результате которой только Пенсионный фонд недополучил около 100 тысяч гривен. В ожидании сообщения от начальника МВД в Ровенской области Сергея Поддубного и других правоохранительных органов об открытии уголовного дела по факту публикации этой статьи в местной прессе, областная ячейка Всеукраинской общественной организации «Антикриминальный выбор» продолжает публиковать доказательства причастности к нечистой афере руководства Ровенского МРЕО.

В частности, у наших ровенских коллег оказалась копия заявления эксперта-оценщика, утверждающего, что при оценке девяти престижных автомобилей на него оказывалось давление со стороны подполковника милиции Владимира Кравчени и его коллег.

Вот текст заявления:

Главному ревизору КРУ МВД Украины

Скрипец Владимиру Андреевичу

Начальнику УМВД Украины в Ровенской области

полковнику милиции Поддубному С.М.

Заявление

Я, Пелих Валерий Николаевич, частный предприниматель – эксперт-оценщик, работаю оценщиком в помещении МРЕО г. Ровно. По факту занижения оценки престижных транспортных средств, в количестве 9 шт., которые были выявлены при проверке Ровенского МРЕО, довожу до вашего сведения, что указанные транспортные средства оценивал под прямым давлением начальника МРЕО г. Ровно подполковника милиции Кравчени Владимира Федоровича (заместитель 1-го МРЕО) и инспектора МРЕО Мурзина Ивана Борисовича, и намеками о моем трудоустройстве, если я не буду выполнять их просьбу по занижению оценки ТС для друзей и знакомых.

13.06.06. Пелих В.М.

Ровенская областная ячейка ВОО «Антикриминальный выбор».

Ждем ответа. Как там было? До первой звезды? Которая слетит с погон коррупционеров в милицейской форме?

Слетит ли…

Сергей Задорожный, Укринформбюро

You may also like...