Пʼятий апеляційний адміністративний суд відмовив колишньому адвокатові Віктору Єрмолатіну, який хотів оскаржити рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про позбавлення його права на зайняття адвокатською діяьністю.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на постанову суду.
На дії Єрмолатіна у комісію адвокатури поскаржилися директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов і директор Теруправління ДБР, розташованого у місті Миколаєві.
Єрмолатін із 2021 року захищав Олександра Тутевича — спільника обвинуваченого у хабарництві сільського голови з Одещини Ігоря Шибаєва. Із 2018 року ця справа слухається у Малиновському райсуді Одеси. За версією правоохоронців, сільський голова з товаришем у 2017-му вимагали і одержали від підприємця 10 тисяч доларів. Йшлося про вплив на депутатів сільради, щоб ті підтримали відведення в оренду земдеьної ділянки на березі Дністровського лиману під майбутню базу відпочинку.
Адвокат, представляючи підзахисного, подав до Одеського окружного адміністративного суду більше 70 позовних заяв із часто аналогічними вимогами до ДБР і Територіального управління ДБР, розташованого у місті Миколаєві. Суди розцінювали такі звернення як зловживання процесуальними правами.
КДКА вирішила, що дії адвоката були спрямовані не на реальний захист прав, свобод та інтересів клієнта, а були інструментом штучного створення видимості правопорушень з боку ДБР, ТУДБР у м. Миколаєві чи їх посадових осіб. Дисциплінарна палата зазначила, що така юридична активність позивача та обраний ним спосіб захисту інтересів обвинуваченого у кримінальних провадженнях — не відповідає вимогам КПК України і ніяк не може вплинути на процесуальні права та обовʼязки клієнта в межах того чи іншого кримінального провадження.
Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури також виснувала, що дії адвоката свідчать про сутяжництво, а саме: багаторазові звернення до суду з тотожними або аналогічними позовами після вирішення справи судом з метою домогтися нового розгляду, вдаючись до модифікації предмета чи підстави позову, вводячи нових учасників процесу тощо.
По-друге, у текстах документів, поданих адвокатом, містилися вислови на адресу посадових осіб Державного бюро розслідувань, які виходили за межі стриманості та коректності.
У 2021 році в запереченні на відзив до Одеського окружного адміністративного суду Єрмолатін використав цитату і зображення з кінострічки «17 миттєвостей весни».
У тексті заперечень адвокат назвав керівників ДБР самозванцями і заявив, що президент України призначив директора ДБР, нібито, не маючи на це повноважень
Єрмолатін від написаного не відмовлявся, але не погоджувався з його оцінкою. Він вважає, що такі вислови є літературними та відповідають дійсності, а тому не можуть виходити за межі стриманості та коректності. Він не погоджувався із закидом про використання забороненої символіки. Цитата і кадру із фільму «17 миттєвостей весни», начебто, є передбаченим законом винятком як використання крилатих висловів.
Єрмолатін намагався переконати суд, що висловлював позицію свого підахисного і фактично відбулося ототожнення адвоката з клієнтом, що забороняється законом.