Симороз: «Це прекрасна ілюстрація того, наскільки важливо вчасно притягувати до кримінальної відповідальності державних зрадників та антиукраїнських діячів»
Військовий інститут КНУ імені Тараса Шевченка втрапив у гучний скандал, запросивши у свої стіни з лекцією про історію державотворення проросійського політика, народного депутата Максима Бужанського. Про подію пресслужба інституту повідомила на своїй сторінці у мережі, де виклала фото із зустрічі з Бужанським, та згодом допис зник зі сторінки навчального закладу. Українські військові, журналісти та громадські діячі обурилися таким випадком, який стався у топовому вищому навчальному закладі України.
Так, учасник російсько–української війни, громадський активіст, юрист Олег Симороз не розуміє, як у керівництва Військового інституту імені Тараса Шевченка вистачило совісті запросити українофоба у стіни закладу, у якому готують військових.
Громадський активіст зазначив, що посада ректора інституті вакантна і ця ситуація показує, що нинішні заступники серед яких всі вищого офіцерського складу, не справляються з нормальним управлінням такого важливого в нинішній час військового інституту. «Я дивлюсь, вже багато хто забув, що 31 грудня 2022 року по корпусу цього інституту били російські ракети», – нагадав Симороз.
Згідно з Наказом Міністерства освіти та науки й Міністерства оборони України № 483/260 від 18 квітня 2014 року Військовий інститут імені Тараса Шевченка підпорядковується Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України.
З огляду на це Олег Симороз звернувся до Міністерства оборони України з проханням негайно відреагувати на ці ганебні факти та притягнути до дисциплінарної відповідальності керівництво навчального закладу, зокрема заступника начальника інституту з навчальної роботи та начальника кафедри військової політології.
Журналістка Марина Данилюк–Єрмолаєва назвала ганебною цю ситуацію з топовим вищим навчальним закладом України.
Гайдукевич переконаний, що коли країна виборсається із війни, доведеться багато речей робити з нуля і повне перезавантаження військової освіти має бути просто ультимативною вимогою.
«Починаючи із переосмислення явища «військовий ліцей» (більшість навчальних закладів не відповідає заявленій суті; не може бути два десятки військових ліцеї в країні, це профанація; військовий ліцей, не має бути просто «школа з одностроєм», і завершуючи наведенням ладу у ВВНЗ (зокрема в площині сенсів, наративів, історії). Бо коли молоді професійні військові, що пройшли війну нарікають на суть і форму навчального процесу, то цей процес не відповідає вимогам часу», – вказав журналіст.
Нагадаємо, член фракції «Слуги народу» Максим Бужанський був єдиним нардепом у Раді, який проголосував проти встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом. «За» проголосували 316 нардепів, проти – один. Ніхто не утримався. Не голосували 35 нардепів, які були відсутні в сесійній залі. Єдиним, хто голосував проти, був мажоритарник із Дніпра Максим Бужанський, чим він похвалився із підписниками у Telegram.
До слова, одіозний «слуга народу» Максим Бужанський, який носить годинник за понад 500 000 грн і має зарплату за рік 478 000 грн, у травні 2021 року попросив у держави 19 500 грн для компенсації вартості оренди житла в Києві. // Главком