Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Трансгендерна жінка добилась рекордної компенсації у суді за «лікування» електрошоком

Народний суд округу Чанлі у Циньхуандао, затвердив компенсацію розміром 60 000 юанів (близько 340 000 гривень) 28-річній художниці Лінг’єр, яка народилась чоловіком, але ідентифікує себе жінкою.

Джерело: The Guardian

Активісти ЛГБТК+ наголосили, що таке рішення суду можна вважати перемогою прав трансгендерів у Китаї.

Сама Лінг’єр висловила сподівання, що її справа – яка стала першою, коли трансгендерна особа успішно оскаржила у суді застосування електрошокової терапії – допоможе іншим представникам ЛГБТК+ розібратись у медичних суперечках та захистити свої права.

“У Китаї ситуація для трансгендерів не дуже оптимістична. Ця група немає достатньо захисту”, – сказала вона.

Лінг’єр госпіталізували до П’ятої лікарні міста Циньхуандао у липні 2022 року після того, як у 2021 році вона розповіла батькам про свою трансгендерність. Батьки художниці було проти її гендерної ідентичності і вважали Лінг’єр “психічно нестабільною”, відтак відправили її до лікарні.

У медзакладі їй встановили діагноз – “тривожний розлад та дискордантна сексуальна орієнтація”, хоча її “розлад” був пов’язаний з гендерною ідентичністю, а не з сексуальною орієнтацією (Лінг’єр ідентифікує себе як гетеросексуалку). У лікарні її тримали 97 днів, “лікуючи” сеансами електрошоку.

“Це завдало значної шкоди моєму тілу. Кожного разу, коли я проходила лікування, я втрачала свідомість. Я не погоджувалась на це, але у мене не було вибору. Лікарня намагалась “виправити” мене, змусити мене відповідати очікуванням суспільства”, – розповіла Лінг’єр.

Лінг’єр звернулась до суду у 2024 році, подавши позов проти лікарні. Вона стверджувала, що її права порушили лікуванням. Справу почали розглядати у серпні.

Закон Китаю про психічне здоров’я містить пункт про те, що людей не можуть піддавати примусовому психіатричному лікуванню, якщо вони не становлять загрози для своєї безпеки чи безпеки інших.

Водночас лікар, який “лікував” Лінг’єр, заявив, що вона може бути небезпечною для своїх батьків, якщо вони скоять самогубство через гендерну її ідентичність.

Подібних судових прецедентів у Китаї не так багато. У 2017 році гею з провінції Хенань присудили компенсацію у 5000 юанів (близько 28 500 гривень) за те, що його змусили залишатись у лікарні 19 днів та вживати ліки для “лікування” гомосексуальності.

Також у 2014 році інший гей виграв компенсацію у 3500 юанів (майже 20 000 гривень) у медзакладу, де його гомосексуальність “лікували” гіпнозом та електрошоком. // Букви

Exit mobile version