Всесвітня організація охорони здоров’я проводить розслідування щодо препаратів індійської фармкомпанії, які могли спричинити загибель 66 дітей у Гамбії.
Про це повідомляє УНН з посиланням на BBC.
Як зазначає видання, йдеться про чотири сиропи проти кашлю індійської компанії MaidenPharmaceuticals, яка не надала гарантій їхньої безпеки. У ВООЗ заявили, що “ліки” могли призвести до гострої ниркової недостатності.
Наприкінці липня медичні органи Гамбії виявили збільшення випадків гострого ураження нирок серед дітей віком до 5 років. Зараз відомо про 66 летальних випадків. Усі діти вживали сиропи проти кашлю.
Йдеться про пероральний розчин прометазину, дитячий сироп проти кашлю Kofexmalin, дитячий сироп проти кашлю Makoff та сироп проти застуди Magrip N.
Уряд Гамбії звернувся по допомогу до ВООЗ, призупинив використання всіх сиропів і закликав людей використовувати замість них пігулки.
На сьогодні виробник не надав ВООЗ гарантій якості цих продуктів, а лабораторний аналіз зразків підтверджує, що вони містять неприпустиму кількість діетиленгліколю та етиленгліколю. Ці речовини є токсичними для людей і можуть бути смертельними.
Сама ж фармкомпанія поки що не прокоментувала інцидент.
***
У мексиканській школі невідомою речовиною отруїлися 57 учнів
Деякі батьки вважають, що причина – в забрудненій воді. Серед постраждалих 56 у стабільному стані, одного перевели до лікарні в столиці штату.
У мексиканському штаті Чіапас невстановленою речовиною отруїлися 57 студенів. Про це повідомляє Reuters із посиланням на місцеву владу.
Мексиканський інститут соціального забезпечення повідомив у п’ятницю, що 57 учнів-підлітків із сільської громади Бочіл прибули до місцевої лікарні з симптомами отруєння. Один студент у “делікатному” стані був переведений до лікарні в столиці штату, тоді як інші були стабільні.
Деякі батьки вважають, що причиною отруєння є забруднена вода.
Це масове отруєння, що було зафіксовано в пʼятницю, є вже третім для шкіл штату за останні два тижні, пише LB.ua.