Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

9 і 10 років увʼязнення присудили столичним податківцям і адвокату за хабар

Вищий антикорупційний суд виніс вирок двом колишнім посадовцям Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Києва і адвокату.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 27 листопада.

У грудні 2015 року в Києві викрили так званий конвертаційний центр, за допомогою якого підприємства мінімізували сплату ПДВ. При обшуку в квартирі вилучили значну суму коштів  близько мільйона гривень і 109 тисяч доларів США.

Як пригадував тодішній начальник слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Шевченківському районі Києва, гроші знайшли в різноманітних схованках, навіть в унітазі.

Підприємець, якого вважали керівником конвертаційного центру, намагався повернути техніку і гроші. Юристи «ходили по судах», але безрезультатно. Водночас підприємця весь час викликали на допити до податкової поліції і натякали, що можна все вирішити  по-доброму. Чоловік поділився проблемами зі знайомим, якому був винен близько мільйона гривень. Останній порадив йому адвоката, який виявився спільником податківців.

Податкова поліція поставила умову, що підприємець і двоє його товаришів мають визнати вину і заплатити 35-40 тисяч доларів. У такому разі дії «конвертаторів» будуть кваліфікувати за статтями Кримінального кодексу, які не передбачають обовʼязкового додаткового покарання у виді конфіскації майна, а значить гроші повернуть.

Адвокатові передали аванс хабара 10 тисяч доларів під виглядом виконання договору про надання юридичних послуг. Адвокат звернувся до знайомого працівника обмінного пункту і обміняв долари на гривні. І того ж дня обмінний пункт обшукали співробітники НАБУ і вилучили доларові купюри. Дізнавшись про обшук, адвокат подзвонив клієнту і сказав, що їх договір скасовується і повернув гонорар.

Зустрічі і спілкування фігурантів документували і обвинувачення висунули адвокату, а також начальнику слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Шевченківському районі Києва і слідчому цього ж підрозділу.

У судовому засіданні усі троє вину не визнали.

Ексначальник податкової поліції говорив, що справа була на контролі не тільки Генпрокуратури, а й інших органів, тому домовлятися, начебто, було неможливо. Підтвердив, що сам був зацікавлений, щоб справа швидко закінчилася вироком і з цією метою тричі запрошував підприємця до себе в кабінет для розмов, при цьому міг дещо прикрасити ситуацію, схитрувати, використовуючи певну методику, адже грати в гру не заборонено законом. Не мав наміру спонукати підприємця до якихось неправомірних дій, а бажав лише покращити показник із розкриття злочинів та швидко отримати обвинувальний вирок суду.

Обвинувачений адвокат говорив, що чоловік привіз йому 10 тисяч доларів як гонорар.

Але потім у судовому засіданні Святошинського районного суду він побачив як клієнт тепло спілкується з прокурором, а до його поряд не прислухається, а тому вирішив розірвати з ним договір і віддати гроші назад.

Із запису розмови вбачається, що адвокат говорив клієнту, що гроші треба дати і в прокуратуру, і в суд, що прокуратура обовʼязково «в темі». Обговорювався варіант поміщення хабара в банківську комірку. У разі незгоди, якщо підприємець буде намагатися по-іншому вирішити питання, він, за словами адвоката, ризикує втратити гроші. Адвокат пояснив, шо вже сказав посереднику про незгоду клієнта на «уголовку» щодо своїх родичів. Але податківці наразі відмовляються обговорювати інші варіанти. Бо вони, тобто податківці, не все «продають», багато справ доводять до суду, бо в них перший інтерес грошовий, а якщо не виходить, то «дєлают на мєдаль».

Адвокат запропонував, щоби клієнт дав йому прізвища двох осіб, які погодились і будуть проходити підозрюваними й обвинуваченими у кримінальному провадженні разом із ним. А ще пояснив, що аби все узгодити, він не повинен їздити «на порожняки», що йому потрібні і люди, і щоб клієнт показав «благіє намєрєнія», тобто дав частину хабара.

Із матеріалів справи відомо, що до укладення договору про надання адвокатських послуг адвокат уже мав спілкування зі співробітниками податкової. Інформація з кримінальної справи про конвертаційний центр передавалася адвокатові, щоб він міг продемонструвати перед клієнтом свої тісні звʼязки з податковою поліцією.

При зустрічі з начальником слідчого управління підприємець завів мову про те, щоб спочатку отримати судове рішення, а потім дати хабар. Але посадовець відповів, що «нікто нє будєт баловаться», «сначала пріносітє, говорітє. Сначала …, потом стулья». Пояснив, що ніхто не буде чекати і торг недоречний, інакше вони діятимуть по-іншому, а також, що в будь-якому випадку в суді, перш ніж люди йдуть йому назустріч, він має якось «простімуліровать ето всьо», те ж саме і в прокуратурі.

Обвинувачені у спілкуванні про неправомірну вигоду використовували для конспірації, формулювання:  «талони», «входниє данниє», «докумєнти», «бумага», «гарантії», «покажєшь благіє намєрєнія», «організовивать тєхнічєскі», «залог вносіть», «трідцать мєтров глубіна» (про суму хабара) та ін.

Адвокат кілька разів висловив клієнту зауваження, що той говорить так, ніби на диктофон все пишеться, і просив на майбутнє не говорити назви, імена, назви органів, кому, що, скільки. У телефонних розмовах адвокат говорив «наш друг», «блєдноліций друг», «жид луганскій», «етот гусь», маючи на увазі свого клієнта.

Ексначальника начальника слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Шевченківському районі Києва засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Колишній слідчий і адвокат отримали по 9 років вʼязниці, також із конфіскацією.

Exit mobile version