Ця подія трапилася днями у Сумах. На виклик прибули патрульні. Чоловіка затримали. Довелося ламати двері, щоб визволити дитину та вгамувати дебошира.
Разом з тим патрульні попередили можливий вибух у будинку, бо згаданий чоловік пошкодив систему газопостачання й відбувся витік газу. У небезпеці опинилися мешканці 60 квартир.
(Більше подробиць на відео).
Це лише одна історія із десятків подібних, які трапляються щодня.
Домашнє насильство… Фізичне, психологічне, економічне, сексуальне. Якщо про нього не повідомляти, то з часом випадки насильства стають все більш жорстокими.
Що можна вдіяти? Обов’язково звернутися до поліції. Іноді сама присутність правоохоронців змушує кривдника корегувати поведінку і сигналізує, що його вчинки матимуть серйозні наслідки. За вчинення домашнього насильства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
За умов карантину, коли самоізоляція може обмежувати певні можливості в пошуці необхідної інформації, у Telegram запустили чат-бот @police_helpbot, який допоможе у розв’язанні цієї проблеми.
Чат-бот @police_helpbot діє в месенджері Telegram та акумулює всю необхідну інформацію про домашнє насильство.
Також збережіть контакти “гарячих” ліній та служб, де спеціалісти в галузі психології та юриспруденції зможуть надати кваліфіковану допомогу постраждалим від домашнього насильства.
102 — Національна поліція;
1547 — Державна “гаряча” лінія з питань запобігання домашньому насильству (цілодобово);
0-800-500-335 (з мобільного 116-123) — Національна “гаряча” лінія з запобігання домашньому насильству (цілодобово);
0-800-500-225 (з мобільного 116-111) — Національна дитяча “гаряча” лінія;
0-800-213-103 — “Гаряча” лінія координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги (цілодобово).
Насильство — це злочин. Не мовчіть про це!