Медичні висновки з фіктивними діагнозами надавали чоловікам мобілізаційного віку законні підстави для виїзду за кордон. Посадовцю медичної комісії інкримінують службове підроблення та незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Максимальне покарання, яке може загрожувати обвинуваченому, до семи років позбавлення волі.
Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Київській області та слідчі слідчого управління обласної поліції, голова міжрегіональної медико-соціальної експертної комісії сприяв громадянам в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації.
Достовірно знаючи про відсутність об’єктивних підстав для отримання чоловіками призовного групи інвалідності, посадовець вносив до офіційних документів фіктивні дані щодо захворювань. На їх підставі комісія приймала рішення про надання особам групи інвалідності. Це слугувало підставою для відстрочки від мобілізації і подальшого виїзду за кордон.
Під час обшуків у голови МСЕК правоохоронці вилучили понад 25 000 доларів, 1600 євро, копії медичних документів тощо. У вересні цього посадовцю повідомили про підозру за ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) та ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
За процесуального керівництва Білоцерківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону обвинувальний акт стосовно голови міжрайонної МСЕК скеровано до суду.
Максимальне покарання, яке можу загрожувати обвинуваченому, до семи років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України