Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Кіберполіція попереджає про шахраїв, які пропонують роботу та виманюють гроші

Згідно з даними кіберполіції, шахраї надсилають у месенджерах повідомлення з пропозиціями легкого заробітку. Схема полягає в нібито популяризації товарів на відомому маркетплейсі. 🖥 Люди повинні купити певний товар і потім продати його на іншому сайті (сайті шахраїв).

Всі, хто погодився на таку «роботу», отримували завдання від злочинців, за виконання яких зловмисники обіцяли платити гроші.

На перших етапах українці дійсно могли отримувати невеликі виплати на свої банківські картки.  Таким чином, їх залучали до злочинної схеми. Далі шахраї вимагали зареєструватися на їх сайті і здійснювати купівлю-продаж товарів за інструкціями «менеджерів».

Щоб купити товар, українці мали поповнювати свій баланс в особистому кабінеті, перераховуючи власні кошти на зазначені злочинцями банківські картки.

Для виведення коштів зловмисники вимагали повторних перерахувань коштів на їх банківські картки. Такий алгоритм продовжувався доти, доки жертви не розуміли, що мають справу з шахраями.

Короткі поради від Управління протидії кіберзлочинам в місті Києві як уникнути шахрайства

🔴 Не намагайтеся отримати гроші від зловмисників навіть на перших етапах, і якщо ви обізнані про таку «схему». Будь-яке спілкування з ними – це ризик втратити кошти.

🔴 Не переходьте за сумнівними посиланнями!

🔴 Перевіряйте сайти, на яких вводите свої платіжні дані!

Якщо ви випадково розкрили дані своєї платіжної картки, інтернет-банкінгу на підозрілому сайті, негайно телефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки. Вимагайте блокування коштів на рахунку, а у випадку несанкціонованого списання коштів – блокування трансакцій та надайте звернення до банку – отримувача коштів щодо їх блокування / повернення.

Якщо ви стали жертвою інтернет-шахрайства, негайно повідомте про це кіберполіцію.

Більше інформації про правила платіжної безпеки в інтернеті читайте на сайтах  НБУ та Держспецзв’язку.

Також до вище зазначеної інформації, просимо Вас долучитись до соціального проєкту «БРАМА» – це проєкт, що був створений за участі кіберполіції України та волонтерських організацій для протидії дезінформації та блокування протиправного контенту.

Начальником відділу Управління протидії кіберзлочинам в місті Києві полковником поліції Чуприною Юрієм Миколайовичем, було зазначено,
що метою нашої команди є очищення інформаційного простору від російської пропаганди та сервісів поширення дезінформації, а також знищення осередків незаконного поширення забороненого контенту.

Кредо нашої команди – вирішувати проблему КІЛЬКІСНО та ЯКІСНО.

Наша місія полягає у тому, щоб КІЛЬКІСНО зменшити присутність росіян, що поширюють пропагандистські матеріали,  у медіапросторі та ЯКІСНО навчати виявляти й утилізувати ворожий контент.

Важливо зауважити, що ми не займаємося ДДОС атаками або іншими діями, які потребують спеціальних знань та навичок. Вектор нашої освітньої програми перш за все спрямований на задоволення потреб учасників програми та утримання їхнього інтересу до ініціативи проєкту «БРАМА».

Для того, щоб бути частиною проєкту, користувачам достатньо мати мобільний телефон або компʼютер та трохи часу, який користувач готовий приділити для важливої справи.

Задача учасників – надсилати скарги на надані нами пости, сервіси, посилання тощо. Більше скарг – більша вірогідність блокування контенту.

Роботи ще дуже багато, тому нам необхідна ваша допомога.

Запрошуємо  долучитись до соціального проєкту “БРАМА”

НЕ МОЖЕШ ЗАДОНАТИТИ ГРИВНЕЮ? ЗАДОНАТЬ СВІЙ ЧАС

Інтерфакс-Україна

Exit mobile version