Свою діяльність шахраї «прикривали» офшорною компанією. Для здійснення злочинної діяльності вони створили Інтернет-майданчик, де нібито відбувалися успішні торги валютними парами.
У двох їх столичних офісах працювало більше 30 найманих працівників. Поліцейські встановили організатора та всіх учасників схеми.
Працівниками Київського управління Департаменту кіберполіції, спільно з детективами слідчого управління поліції Полтавщини, за процесуального керівництва прокуратури Полтавської області, припинили діяльність групи шахраїв.
Поліцейські встановили: 44-річний іноземець організував злочинну схему заволодіння коштами громадян. Ця схема діяла під виглядом участі в онлайн торгах валютними парами (бінарні опціони), використовуючи спеціально створений для цього онлайн ресурс.
За даним фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України.
За схемою, потенціальному клієнту пропонувалося прийняти участь в торгах, шляхом відкриття спеціального демо-рахунку, де організаторами створювалася імітація успішних торгів. Після, особу націлювали на відкриття реального рахунку. При цьому, з клієнтами працювали оператори офісу, які націлювали їх на внесення якомога більших внесків. Аргументували це більшою вірогідністю виграшу. Для досягнення цієї мети зловмисники використовували заздалегідь прописану схему психологічного впливу на жертву.
Вклавши гроші, потерпілі не мали можливості їх «зняти». В даному випадку вони могли лише поповнювати рахунки. Система працювала таким чином, що всі торги призводили до повної втрати грошей користувачів.
На території Києва поліцейські викрили два офіса, які використовували зловмисники. Загалом, у цих офісах працювало більше 30 осіб, як громадяни України, так і іноземці. Вилучено комп’ютерну техніку, мережеве та серверне обладнання на якому безпосередньо розміщувалася фіктивна біржа, чорнові записи та гроші. Також, у одному із офісів виявлено документи офшорної компанії, під «прикриттям» якої діяли шахраї.
Слідчі дії тривають. Вилучену техніку направлено на експертизу. Поліцейські продовжують проводити збір доказів протиправної діяльності зловмисників. Встановлюється роль кожного із учасників злочинної схеми, для притягнення їх до відповідальності.