На практиці більшість із них продовжують заправляти котрабандними потоками кожен на своїй ділянці.
Рада національної безпеки та оборони України не продовжила санкції проти так званих «королів контрабанди», які з пафосом наклали у 2021 році, оскільки вони, начебто, більше не створюють загроз національній безпеці, йдеться у відповіді Служби безпеки України на запит ZN.UA.
Як зазначає редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва у матеріалі «Вступає «контрабас»! Чому Зеленський вивів з-під санкцій більшість контрабандистів?», указ про санкції №169/2021 був чинним до квітня 2024 року і його не продовжили щодо одинадцяти із тринадцяти фізичних осіб та майже сімдесяти юросіб.
Офіс президента та Рада національної безпеки у відповідях на наші запити уникнули відповіді на прохання пояснити, які ж зміни відбулися в житті та діяльності одинадцяти осіб, щодо яких санкції вирішили не продовжувати. В ОП запит переадресували до РНБО, а в РНБО заявили, що Рада розглядає та приймає те, що подають їй повноважні органи.
Натомість Служба безпеки офіційно відповіла, що впродовж трьох років із моменту накладання санкцій «уповноважені державні органи відповідно до їх компетенцій здійснювали моніторинг ефективності санкцій. У квітні 2024-го дія санкцій була пролонгована стосовно окремих осіб, які продовжують створювати реальні та/або потенційні загрози національним інтересам…».
Як вказує Самаєва, серед тих, вийшов з-під санкцій чимало цікавих персонажів, які, попри все, продовжують звичну для себе діяльність на кордоні, через яку потрапили у попередній санкційний список.
Зокрема, у перелік потрапили так званий галицький контрабандний аксакал Володимир Полуситок, одеський експерт із взуття та текстилю Денис Амінєв, мукачівський сигаретний експерт Едуард Кукоба, поціновувач електроніки з Одещини Михайло Грібанов і колишній голова столичної митниці, а нині скромний любитель добрив і квітів Юрій Дворак.
«Так, усі вони не в України й особисто через кордон не тягають сумки з айфонами та гербіцидами, але вони і раніше цього не робили. Та чомусь 2021-го контррозвідувальних заходів вистачило на санкції, а 2024 року руки не дійшли», – зазначає авторка. // Дзеркало тижня