Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

На Буковині ліквідували схему збуту підроблених документів

Зловмисники налагодили кустарне виробництво документів суворої звітності з голографічними захисними елементами: посвідчення водія, довідки з правоохоронних органів, пенсійне посвідчення.

У поле зору оперативників Чернівецького управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції потрапила група осіб, яка займалася виготовленням і збутом липових документів. Великим попитом у ділків користувалися фальшивки, що видаються підрозділами системи МВС.

Організував незаконну справу колишній слідчий міліції. Розуміючись на методах роботи правоохоронців, він намагався працювати, не «залишаючи слідів». Фігурант особисто підшукував клієнтів через перевірені контакти, приймав замовлення на виготовлення фейкових документів та обговорював умови оплати. Гроші ексміліціонер отримував власноруч при зустрічі і лише готівкою.

Вартість фальшивки напряму залежала від ступеня захисту документа і стартувала від 200 Євро. Частину прибутку чоловік віддавав своїм змовникам, все інше залишав собі.

Правоохоронці задокументували протиправну діяльність зловмисників. За силової підтримки батальйону ТОР управління патрульної поліції у фігурантів провели низку санкціонованих обшуків. В рамках заходів виявили і вилучили: устаткування для виготовлення підробок, копії документів на різних осіб, бланкову продукцію, мобільні телефони, жорсткі диски, гроші, чорнові записи та інші речі, що підтверджують їхній злочин.

Слідчі Теруправління бюро економічної безпеки в Чернівецькій області вручили підозру головному фігуранту за фактами підроблення та збуту офіційних документів з голографічними захисними елементами (ч. 1 та ч. 2 ст. 199, ч. 1 та ч. 3 ст. 358 КК України) Кримінального кодексу України.

За незаконні оборудки йому загрожує до десяти років тюремного ув’язнення. Триває слідство.

Процесуальне керівництво – Чернівецька обласна прокуратура.

Департамент внутрішньої безпеки
Національної поліції України

Exit mobile version