Як встановили правоохоронці, зловмисники залучили до схеми фіктивне підприємство, зареєстроване на мешканку окупованої території.
Встановлено, що у липні-серпні 2019 року на замовлення відділу комунального господарства виконавчого комітету однієї з районних рад м. Дніпра було проведено будівництво дитячого майданчику у дворі посеред декількох багатоквартирних будинків. Вартість будівництва склала 998 000 гривень.
Під час проведення слідчих дій виявлено, що підрядником виступило підприємство, у якого немає офісу, складів або будь-якої будівельної техніки, а єдиним співробітником підприємства є його директор та засновник в особі жительки окупованої території, яка протягом останнього року не бувала не тільки у м. Дніпрі, а й взагалі на неокупованій території України.
Фактично будівельні роботи було проведено стороннім будівельним підприємством за готівковий розрахунок, без оформлення будь-яких документів, а вказане фіктивне підприємство було необхідне для переведення бюджетних коштів у готівку з подальшим привласненням їх частини учасниками корупційної схеми.
Проведена судова експертиза показала, що частину робіт, зазначених у звітних будівельних документах, було оплачено, однак насправді не виконано. Слідчі повідомили про підозру та направили до суду обвинувальний акт щодо представника замовника робіт – начальника відділу комунального господарства виконкому районної ради за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення)Кримінального кодексу України.
Наразі продовжується розслідування, встановлюються інші учасники корупційної схеми.
Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області
за матеріалами відділу розслідування економічних злочинів
слідчого управління