Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Набуває популярності нова шахрайська схема, яка завдає збитків на мільйони гривень

Левова частка шахрайств, зареєстрованих на Волині, стосуться фішингу. Так, наразі з початку року розпочато понад чотириста кримінальних проваджень, а сума завданих збитків громадянам сягнула понад 4 000 000 гривень.

Так звані «Соціальні виплати» продовжують бути найпоширенішою схемою шахрайств. Вже декілька днів поспіль на Волині фіксують новий підвид такого злочину.

Шахраї зламують облікові записи громадян у соцмережах. Маючи доступ до контактів і різноманітних груп, вони надсилають стандартне повідомлення про можливість отримання грошової допомоги, наголошуючи, що гроші зараховуються за 10 хвилин, і та людина нібито вже їх отримала.

Люди переходять за вказаним посиланням, вводять там свої дані, наприклад, це паролі до соцмереж, банківських карток. Так вони надають зловмисникам доступ до своїх рахунків, з яких ті знімають усі гроші, навіть кредитні.

Керівник сектору протидії шахрайствам управління карного розшуку ГУНП у Волинській області Назарій Оксенюк застерігає волинян і наголошує, що здебільшого безкоштовний сир буває лише у мишоловці: «Наразі немає такої допомоги, яка була б доступна усім категоріям громадян, дуже прошу пам’ятати про це і не переходити за будь-якими посиланнями для отримання грошей, якщо ви не вразлива верства населення. Друге – перевіряйте достовірність інформації про таку допомогу на офіційних сайтах установ, які її нібито надають. Не переходьте сліпо за посиланнями, що надсилають у вайбері, телеграмі, вотсапі тощо, адже це звичайнісінький фішинг».

До того ж, таке повідомлення з групи чи чату неможливо видалити, адже надіслане воно шахраєм, який зламав чийсь акаунт або номер телефону. Тож інші, читаючи це повідомлення, «клікають» на посилання – і позбуваються своїх заощаджень…

Саме через власну довіру і гонитву за можливістю легкого отримання грошей громадяни стають жертвами шахрайських схем та втрачають великі суми коштів.

Просимо бути обачними, берегти себе та власні гроші.

Сектор комунікації поліції Волинської області

Exit mobile version