Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Нема пояснення, чому і після підозри у справі про мільярдні розкрадання чиновник залишається на посаді в Міноборони – Шабунін

© Суспільне

Суд обирає запобіжний захід фігурантам у справі щодо крадіжки 1,3 млрд грн посадовцями Міністерства оборони.

Суд продовжує обирати запобіжний захід фігурантам у справі щодо крадіжки 1,3 млрд грн посадовцями Міністерства оборони, при цьому один із них навіть після оголошення йому підозри залишається чиновником на керівній посаді, про це повідомляє голова правління “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін.

“Триває обрання запобіжного заходу потворам, які вкрали в ЗСУ 1,3 млрд грн. Вчора був суд по діючому керівнику профільного департаменту Міноборони – Нахкуру. З озвученого починає вимальовуватися повна картина цієї схеми. Отже, за вкрадені Лієвим і Нахкуром гроші ЗСУ мали отримати 100 тис. мінометних пострілів (60 тис. шт – 120 мм і 40 тис. шт – 82 мм). Як ви розумієте, ніяких мінометних пострілів ЗСУ не отримали. Я щиро бажаю Лієву, Нахкуру (та всім причетним) опинитися в піхотному бою без прикриття мінометів”, – написав Шабунін.

За інформацією Шабуніна, Нахкур погодив контракт із передплатою у 97%, незважаючи на відсутність дозволу експортного контролю на імпорт мін у ТОВ “Львівський арсенал” та у їх “виробника”, а зважаючи лише на копію експортної ліцензії словацької компанії (“Sevotech spol s.r.o” – посередник).

“Раптом ви думаєте, що бідненьких “дурників” Лієва і Нахкура обманули спритні ділки, то ніт. Як на мене, обидва посадовця – ядро схеми. На момент укладання угоди Лієв і Нахкур знали, що представник (і член наглядової ради) “Sevotech spol s.r.o” є фігурантом низки кримінальних справ щодо непоставок для Міноборони. При цьому на різних етапах оборудки обидва погоджували закупівлю саме через цю компанію, яка раніше вже кидала Міноборони”, – зазначає Шабунін.

Наприклад, замість 18 тис. бронежилетів ділки поставили лише 2 тис., а замість 18 тис. шоломів – 4,5 тис. Але знаючи про це, Лієв і Накхур все одно відписали їм контракт з передоплатою на 1,3 млрд грн.

Голова правління “ЦПК” зауважив, що частину цих грошей словацька “Sevotech spol s.r.o” перекинула на хорватську компанію “WDG”, створену кількома місяцями раніше. Згодом з цією ж компанією Лієв за схожою схемою укладає контракт на постачання танкових пострілів. Гроші пішли, а танкових пострілів ЗСУ так і не отримали.

Шабунін наголошує, що станом на сьогодні Нахкур є чинним керівником одного з профільних департаментів Мінооборони, який обслуговує збройні контракти, і напряму підпорядковується заступнику міністра Івану Гаврилюку.

За словами Шабуніна, ЦПК кілька місяців звертав увагу Гаврилюка на “корупційні зальоти Нахкура”, а відтак нема жодного пояснення, чому останній навіть зараз – після вручення підозри – лишається на посаді.

Нагадаємо, СБУ 27 січня викрила чиновників оборонного відомства і менеджерів «Львівського арсеналу», які вкрали 1,3 млрд грн на закупівлі 100 тисяч мінометних пострілів для ЗСУ.

Exit mobile version