Норвезький серійний вбивця і неонацист поскаржився на «нелюдські умови» увʼязнення (фото)
Украина Криминальная
Ув’язнений має у в’язниці доступ до кімнати для тренувань, кухні, телевізора та ванної
Неонацист Андерс Брейвік, що у 2011 році в Норвегії вбив 77 людей, програв справу, у якій намагався покінчити з ізоляцією під час увʼязнення. Про це пише BBC.
Брейвік подав до суду на владу Норвегії, стверджуючи, що його умови були «нелюдськими» і він був схильний до самогубства. Але в четвер суд постановив, що терміни вироку Брейвіку «не порушують прав людини».
Адвокат засудженого сказав, що його клієнт розчарований результатом і оскаржить останній вирок.
Зараз Брейвік перебуває у спеціально відведеному відділенні в’язниці Рінгеріке – третій в’язниці, де його утримують. Фото: EPA/UPG
Андерс Брейвік перебував в ізоляції з тих пір, як 22 липня 2011 року в літньому молодіжному таборі на острові Утойя він убив вісім людей замінованим автомобілем, а згодом застрелив ще 69, більшість з яких були підлітками.
Наразі він відбуває 21-річний термін ув’язнення, максимальний термін, який може призначити суд у Норвегії, хоча його можна продовжити до тих пір, поки ув’язнений ставитиме загрозу для людства.
Брейвік у в’язниці має доступ до кімнати для тренувань, кухні, телевізійної кімнати та ванної. Але його адвокати зажадали зняти обмеження на можливість листування Брейвіка із зовнішнім світом.
Фото: EPA/UPG
Ойстайн Сторрві, адвокат Брейвіка, сказав Reuters: «Він перебував в ізоляції 12 років, і полегшення його умов є життєво важливим для його благополуччя у в’язниці». Але судді окружного суду Осло в четвер заявили, що обмеження, накладені на спілкування Брейвіка, були виправданими, оскільки він залишається небезпечним для суспільства.
Чоловіку дозволено тримати трьох хвилястих папуг як домашніх тварин, які вільно літають. фото: EPA/UPG
Судді постановили, що він користувався «порівняно великою свободою» в закладі й мав доступ до багатьох послуг у повсякденному житті.
Раніше Норвезький терорист Брейвік подав позов до суду через порушення прав людини. За словами адвоката Ейстейна Сторрвіка, Брейвік подає до суду на державу, бо перебував у крайній ізоляції протягом 11 років і не контактував з іншими людьми, крім охоронців. // Главком