Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Одеські поліцейські затримали шахраїв, які ошукували громадян за схемою «ваш родич у поліції»

У поле зору зловмисників, як правило, потрапляли люди поважного віку. Вони телефонували потерпілим, представлялися працівником поліції та вимагали гроші за нібито непритягнення до кримінальної відповідальності їхніх родичів. Упродовж дня телефонні шахраї могли робити до 200 дзвінків.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області, детективи слідчого управління поліції Одещини за процесуального керівництва прокуратури Одеської області припинили діяльність злочинної групи, які заробляли на довірі громадян. «Працювали» вони за схемою «ваш родич в поліції».

Як з’ясували правоохоронці, до складу злочинної групи входило троє осіб – мешканці Одеси, раніше засуджені за майнові злочини. Аферисти телефонували людям, представлялися співробітником поліції та повідомляли, що їх родич скоїв якийсь злочин. І для того, щоб вирішити питання про непритягнення до відповідальності, потрібно заплатити гроші. Розгублені громадяни, замість того, аби зателефонувати родичам та з’ясувати ситуацію, через термінал перерахували зловмисникам кошти. Лише після проведення всіх операцій, ошукані громадяни телефонували близьким.

Крім того, у схемі були задіяні особи, які постачали аферистам сім-карти мобільних операторів та підшукували потенційних жертв. Аби уникнути відповідальності та не потрапити у поле зору поліцейських, щотижня змінювали номери телефонів.

У четвер, 25 червня, за силової підтримки спецпризначенців КОРД та полку особливого призначення проведено санкціоновані обшуки в організаторів шахрайської схеми та осіб, які можуть бути причетні до неї. Правоохоронці вилучили 800 сім-карт операторів мобільного зв’язку, 21 мобільний телефон, зброю та набої до неї, комп’ютерну техніку, кілограм амфетаміну, майже 300 канабісу та автомобілі «Lexus GL 300», «Porsche – Cayenne», «BMW 745I» та  «NissanAltima».

За результатами проведених заходів організаторів телефонної афери затримали та повідомили їм про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 190 (вчинення шахрайства організованою групою) Кримінального кодексу України.

Вкотре наголошуємо: у випадках отримання таких телефонних дзвінків в жодному випадку не надсилайте та не передавайте кошти шахраям. Обов’язково звертайтеся у поліцію.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

Exit mobile version