Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Пенсіонерка з Сумщини віддала 90 000 шахраю, який видавав себе за нареченого-іноземця

Від злочинних дій шахрая літня жителька міста Суми втратила 90 000 гривень, повіривши невідомому, який вдавав з себе закоханого в неї іноземця. Це вже далеко не перший випадок в Україні, коли літні люди, ведучись, здавалося б на просто неймовірні шахрайські схеми, втрачають всі свої заощадження.

Вчора до поліції, з заявою про злочин, звернулася 71-річна жінка. Вона повідомила правоохоронців, що у соціальній мережі їй надійшло повідомлення від користувача Ralph Tod. «Іноземець», під час спілкування повідомив, що працює «лікарем нейрохірургом в Єменському таборі від ООН».

В ході подальшого спілкування з жінкою, незнайомець повідомив, що хоче приїхати до неї у відпустку. Проте для цього жінці необхідно написати листа в ООН та вказати в ньому, що вона його наречена. Жінка не знала, як це зробити, тож її залицяльник взявся робити все сам.
Від імені жінки, він, з її поштової скриньки, нібито направив листа до ООН. А вже через кілька днів «нареченій» надійшов лист з підтвердженням отримання запиту про відпустку та необхідністю сплатити поштові витрати в розмірі 38 483 гривень. Після цього написав Ральф і повідомив, що «для підтвердження відпустки необхідно перерахувати грошові кошти в сумі 1000 доларів США». Жінка погодилася, рушила до відділення банку і відправила 40 тисяч гривень на вказану їй банківську картку.

Через два дні жінці знову написав Ральф та повідомив про те, що приїде в Україну «з командою з чотирьох співробітників військової розвідки та чотирьох співробітників служби безпеки та про необхідність сплатити 3000 євро на витрати. Пенсіонерка йому відповіла, що немає такої суми, та «наречений» не відступив, а попросив жінку сплатити хоча б половину коштів. Після розмови з «іноземцем» сумчанка знову пішла до банку та перерахувала грошові кошти в сумі 50 000 гривень на банківську картку українського банку. Коли ж, після відправлення грошей жінка знову отримала повідомлення про необхідність відправити ще 15 000 гривень, вона зрозуміла, що спілкувалася з шахраєм, тож звернулася із заявою до поліції.

Слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочали слідство.

Пам’ятайте, в різних соціальних мережах не виплачують допомогу від держави, не надають кредитів, не оформлюють спадщину, не поновлюють банківські рахунки, а от на різного роду шахраїв там наштовхнутися дуже легко. Описаний вище випадок красномовне тому підтвердження.

Поліція Сумської області

Exit mobile version