За процесуального керівництва Житомирської окружної прокуратури місцевому жителю повідомлено про підозру у шахрайстві, вчиненому повторно (ч. ч. 1, 2 ст. 190 КК України).
Розслідуванням установлено, що цинічне шахрайство, з метою власного збагачення, скоїв 42-річний мешканець Житомира.
Видаючи себе за благодійника, він збирав донати для нібито протезування втрачених унаслідок поранення рук військовослужбовиці ЗСУ. У такий спосіб виманював у людей гроші. Отримані на власну банківську картку донати витрачав на смаколики у супермаркеті.
Підозрюваний створив фейковий допис про те, що захисниця, яка у боях з країною-агресором втратила обидві руки (називав бригаду і позивний), просить допомоги для лікування і протезування. Також додав фото військовослужбовиці, яка реально служить у ЗСУ та іншої дівчини, яка насправді втратила руку ще у 2021 році під час нещасного випадку, видаючи їх за одну й ту ж особу.
Таку «легенду» поширював від імені спеціально зареєстрованих у соцмережі акаунтів. До того ж, обирав чутливі до теми групи, як Ірпінь, Буча.
Люди проявляли доброчинність та перераховували кошти на зазначений у тексті рахунок підозрюваного. Донати сягали тисячі гривень. За попередніми даними, загальна сума може становити декілька сотень тисяч гривень.
У шахрайські тенета потрапили жителі різних областей, остаточна кількість потерпілих встановлюється.
Під час обшуку у фігуранта вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, стартові пакети мобільних операторів.
Досудове розслідування проводить Житомирське райуправління поліції, оперативний супровід – Відділ протидії кіберзлочинам в області ДКП Нацполіції України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури