Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Поліцейські Одещини затримали членів злочинного угруповання за привласнення державного земельного майна на суму понад ₴24 мільйони

Підробивши офіційні правовстановлюючі документи на підставних осіб, зловмисники заволоділи понад 271 га державної земельної власності: 78 земельними ділянками сільськогосподарського призначення в Роздільнянському районі та нерухомим майном бази відпочинку із землею під нею в Білгород-Дністровському районі. За скоєне їм загрожує до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Правоохоронці встановили, що організував злочинну групу один із депутатів Одеської обласної ради. Користуючись своєю репутацією, досвідом роботи в органах державної влади, він підібрав співучасників із кола близьких та довірених осіб. Розподіливши між ними ролі, зловмисник розробив декілька схем злочинної діяльності, які полягали у здобутті незаконного прибутку через реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості та земельні ділянки, що прямо або опосередковано були власністю держави та територіальних громад.

У період з 2019 по 2023 рік співучасники організували та вчинили шахрайським шляхом з підробленням і використанням підроблених документів придбання права на 78 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 271 га, розташованих на території Цебриківської селищної громади Роздільнянського району, та удавані об’єкти нерухомості, до складу яких увійшло нерухоме майно бази відпочинку в Затоці, і, як наслідок, права користування і володіння земельною ділянкою під нею площею 0,208 га.

Розмір загальної шкоди, спричиненої злочинним угрупованням державі та територіальній громаді, склав понад 24 500 000 гривень.

Зібравши достатньо доказів, правоохоронці повідомили про підозру організатору та співорганізаторці злочинного угруповання, що пов’язана з ним сімейними зв’язками, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

– ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, тобто в організації та виконанні придбання права на чуже майно, шляхом обману (шахрайства), вчиненому шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, повторно, у великих та особливо великих розмірах організованою групою;

– ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358 ККУ, тобто в організації підроблення офіційних документів, які видаються та посвідчуються підприємством, установою, які мать право видавати, посвідчувати такі документи, і які надають права, з метою використання їх іншою особою, вчинене повторно, організованою групою;

– ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 ККУ, тобто в організації використання завідомо підробленого документа, вчиненого організованою групою;

– ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 ККУ, тобто в організації складання та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене організованою групою.

Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави розміром 24 та 8 мільйонів гривень відповідно.

Максимальне покарання, яке загрожує правопорушникам, – до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Слідство триває. Правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до земельних оборудок.

Заходи проводять слідчі СУ ГУНП в Одеській області за оперативним супроводом СБУ та під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.

Національна поліція України

Exit mobile version