За погодженням керівника Житомирської обласної прокуратури двом депутатам сільради повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за невчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням службового становища, за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України).
Також за цією ж статтею повідомлено про підозру третьому учаснику групи – начальнику відділу однієї із сільських рад Житомирського району.
За даними слідства, двоє депутатів і начальник відділу сільської ради вимагали та одержали від директора комунальної агрофірми хабар за продаж сільгосппродукції.
Так, посадовець, якому підконтрольне комунальне підприємство, та депутати-члени профільної постійної комісії цієї ж сільради, висловили вимогу керівнику – передати грошові кошти, одержані від реалізації поза обліком сої, вирощеної на орендованих землях.
Підозрювані встановили «таксу» в еквіваленті вартості вантажу однієї машини врожаю: щоразу аграрій повинен сплачувати їм по 6500 доларів США за кожен автомобіль. У разі незгоди – погрожували необґрунтованими перевірками та шантажували звільненням його з посади.
Про свою вимогу постійно нагадували директору при зустрічах, виїжджали на поле для контролю зібраної площі та кількості врожаю.
У такий спосіб підозрювані отримали першу обумовлену суму, встановивши часовий термін наступної сплати. Однак 30.10.2024, відразу після одержання наступного траншу хабаря, були викриті правоохоронцями.
Сума двох траншів неправомірної вигоди, одержана підозрюваними, становить понад 1 млн грн.
Під час обшуків у фігурантів вилучено готівку у різних іноземних валютах, документи тощо, вирішується питання про накладення арешту на майно фігурантів.
Крім того, до суду подано клопотання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у виді тримання під вартою та відсторонення начальника відділу сільради від займаної посади.
Досудове розслідування проводить ГУНП в області, оперативний супровід забезпечує УСБУ в області та Управління стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури