Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

Повіривши псевдобанкіру, двоє буковинців втратили понад 65 000 гривень

Заявники думали, що вбережуть свої гроші. Проте виявилося, що їх ошукали незнайомі співрозмовники, які представилися співробітниками фінансових установ.

Нагадуємо: шахрайська схема полягає у тому, що аферисти телефонують своїм потенційним жертвам та повідомляють про збій системи, блокування рахунків, несанкціонований доступ до заощаджень і просять назвати конфіденційну інформацію чи схиляють до перерахування коштів на «захищений» рахунок. Після декількох хвилин спілкування зі шахраями, громадяни отримують сповіщення про перерахування коштів.

Саме від такого виду злочину потерпіли 39-річна жителька Дністровського району та 58-річний чернівчанин. Як розповіли заявники поліцейським, вони отримали дзвінок від незнайомців, які представилися працівниками банку. Співрозмовники, повідомили про несанкціонований доступ до їхніх рахунків та запевнили, що для збереження коштів треба перерахувати гроші на більш захищені рахунки. Повіривши псевдобанкірам, буковинці власноруч перерахували гроші із своїх банківських рахунків на рахунки продиктовані аферистами. Таким чином жінка перерахувала 34 тисячі гривень, а чоловік – понад 31 тисячу гривень.

Слідчі поліції за фактами незаконного заволодіння коштами буковинців відкрили кримінальні провадження відповідно до ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські вживають заходів для встановлення особи аферистів та притягнення до відповідальності.

Правоохоронці нагадують громадянам, як вберегти свої заощадження:

Якщо ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте на спецлінію «102».

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

 

Exit mobile version