За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону повідомлено про підозру злочинній групі осіб у складі трьох правоохоронців за фактом закінченого замаху на вчинення провокації підкупу та заволодіння чужим майном шахрайським способом, вчиненому в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28 – ч. 2 ст. 370, ч. 5 ст. 190 КК України).
За даними слідства, 40-річний головний державний інспектор податкової служби разом із двома оперативниками запідозрили завідувачку відділення львівського госпіталю у отриманні неправомірних заробітків за можливість лікування у медзакладі.
Встановлено, що вони підшукали псевдо-хворого, обладнали засобами для прослуховування, забезпечили грошима та відправили до неї на консультацію. Відповідно до розробленого плану остання мала погодитись взяти хабар за безперешкодне проходження курсу лікування, а згодом надати необхідні виписки для продовження дії довідки МСЕК щодо встановлення інвалідності. Медикиня від грошей відмовилась, тож підставна особа залишила їх у кабінеті.
Після цього підозрювані зв’язались із лікаркою та вимагали 30 тисяч доларів за закриття кримінального провадження, якого насправді не було.
Правоохоронці задокументували злочинну діяльність учасників злочинної групи. Наразі усім трьом обрано запобіжні заходи.
Зазначимо, що двоє із них уже звільнені із займаних посад, а третій – відсторонений від виконання службових обов’язків.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Територіального управління ДБР, розташованого у м. Львові, за оперативного супроводу ДБР.
Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону