Житомирська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох експравоохоронців за фактом прийняття пропозиції, обіцянки, а також вимагання та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України).
За даними слідства, корупційну схему вимагання неправомірної вигоди організували заступник начальника підрозділу правоохоронного відомства та його підлеглий.
Обвинувачені готували документи для видачі медзакладам дозволів щодо діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. На цьому й вирішили «заробити».
Отримавши відповідну заяву від медзакладу, керівнику ставили вимогу: при сплаті їм певної суми «винагороди» дозвіл зможе отримати протягом декількох днів. У разі відмови складали акт щодо невідповідності приміщення для такої діяльності.
Протягом липня-серпня 2024 року встановлено два факти одержання правоохоронцями від медзакладів Житомирщини неправомірної вигоди на загальну суму 90 тис грн.
За клопотанням прокурора накладено арешт на майно фігурантів вартістю понад 1 млн грн, зокрема, два автомобілі, дві земельні ділянки та квартиру.
Обох правоохоронців звільнено з посад.
Досудове розслідування проводив другий слідчий відділ (з дислокацією у м. Житомирі) ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницькому. Оперативний супровід забезпечувало УСБУ в області.
У разі доведення вини правоохоронцям загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури