Site icon УКРАЇНА КРИМІНАЛЬНА

У п’ятьох фігурантів корупційних скандалів МСЕК знайшли 128 об’єктів нерухомості та 140 ділянок землі

Відсутність невідворотності покарання. Чому піймані на корупції працівники МСЕК не за ґратами
Відсутність невідворотності покарання. Чому піймані на корупції працівники МСЕК не за ґратами

АРМА озвучила перші результати перевірок.

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) за запитами правоохоронних та антикорупційних органів розшукало активи перших п’ятьох фігурантів кримінальних проваджень про створення корупційних схем для підробки медичної документації для отримання статусу інваліда особами призовного віку, що надавало їм можливість уникнути призову на військову службу, повідомила голова АРМА Олена Дума.

«Зброя, елітні автівки, мільйони гривень на рахунках, оформлені на афільованих осіб підприємства і будівельні компанії, сотні квартир і сотні земельних ділянок — це лише частина того, що АРМА розшукало у працівників МСЕК», – зазначила вона.

Так, мова йде про:

Дума зазначила, що більшість із цих активів підозрювані надбали уже під час повномасштабної війни та  оформили, здебільшого, на близьких їм осіб.

«Це тільки початок. Нацагентство вже надало запити до десятка банківських установ для виявлення активів фігурантів кримінального провадження як в Україні, так і за кордоном. Інформацію про виявлені активи вже передано до відповідних правоохоронних органів», – додала вона.

Врешті, 22 жовтня РНБО після низки корупційних скандалів ухвалила рішення про ліквідацію в Україні усіх Медико-соціальних експертних комісій. Згодом президент України Володимир Зеленський видав указ, в якому сказано, що цей процес розпочнеться 31 грудня. До тих пір робочі групи повинні перевірити попередні рішення МСЕК про встановлення інвалідності, всі необґрунтовані висновки потрібно буде переглянути.

Повноваження МСЕК на разі покладено на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності в Дніпрі. // Дзеркало тижня

Exit mobile version